- Reklama -

Dom dla seniorów uroczyście otwarty

W gminie Turobin powstał Dzienny Dom Seniora. Cieszy się on bardzo dużą popularnością. Chętnych jest dwa razy więcej niż przewidzianych miejsc. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie budynku.

Dzienny Dom Pobytu Seniorów powstał w budynku po byłej szkole w Tarnawie Dużej. Samorząd gminy Turobin otrzymał dotację z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Jak podkreśla wójt gminy Andrzej Kozina, było duże zapotrzebowanie mieszkańców na takie właśnie miejsce.   Jest to pierwszy z punktów mojego programu wyborczego, który przedstawiłem podczas kampanii wyborczej na wójta gminy – mówi wójt gminy Turobin Andrzej Kozina. Dzienny Dom Seniora powstał w budynku po byłej szkole w Tarnawie Dużej na ponad 1,5 ha działce. – Jestem zadowolony, że udało się zachować budynek, który jeszcze w maju 2018 roku mój poprzednik przeznaczył do sprzedaży. Dzięki programowi rządu Prawa i Sprawiedliwości możemy zachować budynek i przeprowadzić inwestycję – mówi wójt. Dodatkowo udało się pozyskać dofinansowanie na termomodernizację budynku oraz środki na prowadzenie Domu.

Inwestycja została zakończona w minionym roku, a seniorzy z budynku mogą korzystać od stycznia br. Dziś odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi. W wydarzeniu uczestniczy premier Jacek Sasin, obecna była europoseł Beata Mazurek. Nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie – marszałka Jarosława Stawiarskiego oraz wicemarszałka Michała Mulawy. W uroczystości uczestniczył również Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski oraz wójtowie gmin powiatu oraz dyrektorzy i kierownicy instytucji.

- Reklama -

Wypowiedź wójta Andrzeja Koziny:

 

Przemówienie premiera Jacka Sasina:

 

Przemówienie europoseł Beaty Mazurek:

 

 

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Kris mówi

    ” Dom Dziada „

  2. mikołaj mówi

    Moze ja tam i nic nie wiem ale tak sobie mysle ze seniorzy chcieliby tez miec i dom dzienny a takze dom nocny. pod chmurka spac przeciez nie beda. To po pierwsze a po drugie seniorom tez cos sie jeszcze nalezy od zycia. I seniorkom tez. wiec czemu tylko dzienny dom?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.