- Reklama -

„Dołącz do nas” po raz ósmy

To nazwa cyklicznej imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Rodzin z Dzieckiem Niepełnosprawnym dla całej społeczności miasta.

Już po raz kolejny Stowarzyszenie na Rzecz Rodzin z Dzieckiem Niepełnosprawnym w Biłgoraju oraz Rada Osiedla Sitarska-Kępy organizują festyn integracyjny. Stowarzyszenie funkcjonuje od 2004 roku, ma swoją siedzibę przy al. 400-lecia i zrzesza ok. 30 rodzin z powiatu biłgorajskiego, w których występują różne niepełnosprawności wśród dzieci.

– Tegoroczną imprezę planujemy w niedzielę 27 maja. Celem jest integracja członków stowarzyszenia ze środowiskiem lokalnym. Swoje występy artystyczne przygotowują dla nas m.in. przedszkola oraz szkoły, nie zabraknie dobrej zabawy w postaci konkurencji sportowych z nagrodami i atrakcji dla najmłodszych – mówi prezes Mirosław Daniłowicz.
Podczas pikniku będzie można skorzystać również z przejażdżek konnych i dmuchanych zjeżdżalni. Tak jak każdego roku dochód z festynu przeznaczony zostanie na rehabilitację podopiecznych stowarzyszenia oraz na prowadzenie świetlicy terapeutyczno-rehabilitacyjnej.
– Jest to bardzo ważny dzień dla naszego stowarzyszenia. Mam nadzieję, że jak co roku dopisze frekwencja oraz pogoda. W imieniu stowarzyszenia oraz Rady Osiedla Sitarska-Kępy zapraszam już dziś na naszą imprezę, zachęcam również do wsparcia rzeczowego lub finansowego naszej inicjatywy, chętnie skorzystamy także z pomocy wolontariuszy – dodaje prezes stowarzyszenia.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawować będzie m.in. NOWa Gazeta Biłgorajska, wśród sponsorów znajduje się m.in. Bank Spółdzielczy w Biłgoraju, Bank Credit Agricole (ul. Dąbrowskiego), Urząd Miasta Biłgoraj, Starostwo Powiatowe, Ambra S.A., sklep „Świat Dziecka”. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w przygotowania do festynu lub wesprzeć finansowo czy rzeczowo, proszony jest o kontakt ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rodzin z Dzieckiem Niepełnosprawnym pod nr tel. 694 158 642.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.