„Dołącz do nas” po raz ósmy

To nazwa cyklicznej imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Rodzin z Dzieckiem Niepełnosprawnym dla całej społeczności miasta.

Już po raz kolejny Stowarzyszenie na Rzecz Rodzin z Dzieckiem Niepełnosprawnym w Biłgoraju oraz Rada Osiedla Sitarska-Kępy organizują festyn integracyjny. Stowarzyszenie funkcjonuje od 2004 roku, ma swoją siedzibę przy al. 400-lecia i zrzesza ok. 30 rodzin z powiatu biłgorajskiego, w których występują różne niepełnosprawności wśród dzieci.

 Tegoroczną imprezę planujemy w niedzielę 27 maja. Celem jest integracja członków stowarzyszenia ze środowiskiem lokalnym. Swoje występy artystyczne przygotowują dla nas m.in. przedszkola oraz szkoły, nie zabraknie dobrej zabawy w postaci konkurencji sportowych z nagrodami i atrakcji dla najmłodszych – mówi prezes Mirosław Daniłowicz.

Podczas pikniku będzie można skorzystać również z przejażdżek konnych i dmuchanych zjeżdżalni. Tak jak każdego roku dochód z festynu przeznaczony zostanie na rehabilitację podopiecznych stowarzyszenia oraz na prowadzenie świetlicy terapeutyczno-rehabilitacyjnej.

 

– Jest to bardzo ważny dzień dla naszego stowarzyszenia. Mam nadzieję, że jak co roku dopisze frekwencja oraz pogoda. W imieniu stowarzyszenia oraz Rady Osiedla Sitarska-Kępy zapraszam już dziś na naszą imprezę, zachęcam również do wsparcia rzeczowego lub finansowego naszej inicjatywy, chętnie skorzystamy także z pomocy wolontariuszy – dodaje prezes stowarzyszenia.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawować będzie m.in. NOWa Gazeta Biłgorajska.

Wśród sponsorów znajdują się m.in. Bumistrz Miasta Biłgoraj, Starosta Powiatu Biłgorajskiego, Wójt Gminy Biłgoraj, Posłowie na Sejm RP: Agata Borowiec, Genowefa Tokarska,  Zielone Biłgorajskie, Ambra S.A, Black Red White, Credit Agricole, Bank Spółdzielczy w Ksieżpolu, Bank Spółdzielczy w Biłgoraju, Model Opakowania, PSB Mrówka, Szkoła Językowa Filolog, Akademia Przedszkolaka Integracyjne Publiczne Przedszkole Językowe,  Drukarnia Helwetica, Sklep Świat Dziecka, Sklep Dziecięcy „Wnuczek”, Hurtownia „Aston”, Centrum Rozrywki dla dzieci „Fikoland”, p. Beata Przytuła – Sklep Groszek, Kystyna i Janusz Saweczko firma „DOMEX”. 

Jeśli ktoś chciałby włączyć się w przygotowania do festynu lub wesprzeć finansowo czy rzeczowo, proszony jest o kontakt ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rodzin z Dzieckiem Niepełnosprawnym pod nr tel. 694 158 642.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.