- Reklama -

- Reklama -

Dokąd zmierza Łada Biłgoraj? (rozmowa)

Rozmowa z Mateuszem Burym - wiceprezesem Łady Biłgoraj

- Reklama -

Patrząc na tabelę zamojskiej klasy okręgowej, to kibice Łady Biłgoraj nie mają specjalnie powodów do radości.

Na pewno inne były cele w tym sezonie i inaczej miało to wyglądać. Nasze wyniki sportowe potoczyły się tak jak się potoczyły.

Mówi pan w czasie przeszłym. Czyli pogodziliście się, już z tym, że awansu nie będzie?

Trzeba być realistą i tak na to patrzeć. Patrząc na tabelę matematycznie jakieś szanse na awans do IV ligi jeszcze mamy, ale realnie będzie to trudne. Ale trzymajmy się tego co mówił Kazimierz Górski: póki piłka jest w grze, wszystko jest możliwe.

Tylko ta strata do Omegi Stary Zamość to w tej chwili już 10 punktów. Sporo.

Na ten moment niestety tak to wygląda. Rywale musieliby przegrywać i pogubić sporo punktów, żeby te straty zmniejszyć. Ale gramy do końca. Biorąc pod uwagę rzeczywistość jaka jest, to będzie bardzo ciężko awansować w tym sezonie. Trzeba się z tym pogodzić.

Ale jak to jest, że – przy całym szacunku– takie prężne ośrodki piłkarskie jak Stary Zamość, Obsza, czy Majdan Stary są lepsze niż faworyzowana Łada Biłgoraj? Tam mają więcej pieniędzy, czy po prostu lepszych piłkarzy?

- Reklama -

Wiele spraw się na to złożyło. Nie chcę teraz szukać usprawiedliwień, ale mocno dotknęły nas w tym sezonie kontuzje. I to tych podstawowych zawodników. Nawet w ostatnich czasie dwóch najlepszych piłkarzy wypadło nam ze składu. To też na pewno ma wpływ na nasze wyniki. Ale przede wszystkim proszę zauważyć, że Łada Biłgoraj jest bardzo młodym zespołem. O ile się nie mylę to jednym z najmłodszych w zamojskiej klasie okręgowej. Jedynie chyba Roztocze Szczebrzeszyn ma średnią wieku, niższą niż my. I to niewiele. I trochę szczęścia nam brakowało. Szczególnie w rundzie jesiennej. Wiele aspektów się na to złożyło, że ten wynik sportowy nie jest satysfakcjonujący. Miejsce w tabeli też.

A organizacyjnie Łada Biłgoraj jest już klubem czwartoligowym?

Organizacyjnie na pewno. Bez dwóch zdań.

Jaka jest sytuacja finansowa klubu? Jakieś zadłużenie jest?

(…)

 

Cała rozmowa w papierowym wydaniu „Nowej Gazety Biłgorajskiej”. Zapytamy m.in.: o sytuację finansową klubu, o przyszłość sportową Łady Biłgoraj, o zmianę trenera i o to kto awansuje do IV ligi piłkarskiej. To już 24 maja w drukowanej „Nowej Gazecie Biłgorajskiej”.

 

fot. Łada Biłgoraj

- Reklama -

1 komentarz
  1. KONKRET mówi

    .Łada zmierza do Tanwi…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.