- Reklama -

- Reklama -

Doczekali się przebudowy ulic

Już niebawem pełną parą ruszy przebudowa ul. Korczaka, Sokołowskiego i Parkowej w Biłgoraju. Plac budowy został już przekazany wykonawcy. Inwestycja potrwa do końca sierpnia 2021 roku.

Samorząd Biłgoraja pozyskał 3,6 mln zł dofinansowania na budowę długo wyczekiwanych ulic. Plac budowy został już przekazany wykonawcy, a prace mają ruszyć w czerwcu.

Przypomnijmy. Pod koniec sierpnia minionego roku został złożony wniosek o dotację w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Każdy samorząd mógł złożyć dwa wnioski. Z możliwości skorzystały władze Biłgoraja. Złożyły jeden wniosek na budowę ulic Królowej Bony, Królowej Jadwigi oraz Dąbrówki, natomiast drugi na budowę ulicy Parkowej oraz Korczaka i Sokołowskiego. Pierwszy wniosek, niestety, nie zdobył dofinansowania.

Natomiast budowa ulicy Parkowej oraz Korczaka i Sokołowskiego to inwestycja sięgająca 8 mln 900 tys. zł. W tym przypadku również dofinansowanie może wynieść maksymalnie 50% wartości zadania, a inwestycja będzie rozłożona na lata 2020-2021. Wartość brutto zadania to 6 mln 457 tys. zł. Natomiast dofinansowanie wyniesie 3 mln 692 tys. zł.

Budowane ulice znacznie ułatwią dostęp mieszkańców tych ulic do Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Zespołu Szkół Leśnych.

- Reklama -

Projekt zakłada budowę łącznie 1671 m drogi wraz z chodnikami i kanalizacją deszczową, budowę i przebudowę oświetlenia ulicznego i kolizji gazowych oraz kolizji z sieciami energetycznymi, a także przebudowę infrastruktury teleinformatycznej. Na ulicy Parkowej zaplanowano wykonanie jezdni z kostki, a na pozostałych ulicach nawierzchnię bitumiczną.

Mieszkańcy na tę inwestycje czekali latami. Dołożyli również swoją cegiełkę do jej realizacji. Wyszli oni z inicjatywą budowy dróg i przekazali miastu niezbędny grunt za przysłowiową złotówkę. – Ich deklaracja pomogła Radzie Miasta w podjęciu decyzji o budowie i znacznie obniżyła koszty wykupu gruntów. Taka obywatelska postawa mieszkańców, szkoda tylko że nie wszystkich, zasługuje na uznanie i jest godna naśladowania – informuje Paweł Jednacz, rzecznik prasowy w Urzędzie Miasta Biłgoraja.

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. xxx mówi

    no właśnie szkoda że nie wszystkich, a szczególnie rodzina radnego który tak walczy o ulice tyle lat, żenada

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.