Dobrze wykorzystują unijne pieniądze. Gminy na „6”

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się gala finałowa konkursu "Gmina na 6". W tegorocznej edycji kapituła brała pod uwagę sprawność samorządów w wykorzystaniu środków europejskich.

– Jako samorządowiec z krwi i kości dobrze wiem, ile pracy kosztuje zrealizowanie unijnego projektu. Ile wysiłku trzeba włożyć od momentu, kiedy pojawi się w głowie pomysł do jego finału. Dlatego takie konkursy, w których nagradza się gminy, są potrzebne – mówił wicemarszałek województwa lubelskiego Dariusz Stefaniuk.

W powiecie biłgorajskim wyróżnione zostały:

I miejsce: gmina Biszcza – Projekt dostosowania istniejącej infrastruktury wodociągowej dla potrzeb uzdrowiska

1. wyróżnienie: gmina Józefów – Budowa rodzinnych domów pomocy

2. wyróżnienie: gmina Turobin – Ekoenergia

 

Pełna lista zwycięzców:

 

miasta na prawach powiatu

I miejsce: miasto Chełm – Chełmski Łańcuch Kreatywności

Nagroda specjalna dla inwestycji, która znacząco poprawiła wizerunek i wpłynęła na promocję nie tylko miasta, ale i całego województwa: Gmina Lublin – Rewitalizacja części Śródmieścia miasta Lublin

 

powiat zamojski

I miejsce: gmina Skierbieszów – Rozwój infrastruktury przedszkolnej

1. wyróżnienie: gmina Łabunie – Energia odnawialna

2. wyróżnienie: gmina Sułów – Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej

 

powiat włodawski

I miejsce: gmina Hanna – Nadbużańskie zabytki architektury drewnianej – ochrona i udostępnianie

1. wyróżnienie: gmina Wyryki – Energia odnawialna

2. wyróżnienia: gmina Wola Uhruska – Rozbudowa systemu wod-kan

 

powiat tomaszowski

I miejsce: gmina Tarnawatka – Odnawialne źródła energii

1. wyróżnienie: gmina Krynice – Zagospodarowanie zbiornika wodnego

2. wyróżnienie: gmina Telatyn – Odnawialne źródła energii

 

powiat świdnicki

I miejsce: gmina Rybczewice – Modernizacja poprzez przebudowę istniejącego wodociągu wiejskiego Izdebno

1. wyróżnienie: gmina Trawniki – Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii

 

powiat rycki

I miejsce: gmina Kłoczew – Poprawa dostępności do usług przedszkolnych

1. wyróżnienie: gmina Ryki – Modernizacja oraz wyposażenie laboratoriów

2. wyróżnienie: gmina Ułęż – Odnawialne źródła energii

 

powiat radzyński

I miejsce: gmina Borki – Słońce naszym wsparciem – solary

1. wyróżnienie: miasto Radzyń Podlaski – Słoneczna alternatywa

 

powiat puławski

I miejsce: gmina Baranów – Modernizacja i przebudowa infrastruktury wodociągowej

 

powiat parczewski

I miejsce: gmina Parczew – Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej

1. wyróżnienie: gmina Dębowa Kłoda – Energia przyjazna środowisku i turystyce

 

powiat opolski

I miejsce: gmina Opole Lubelskie – Utworzenie Dziennego Domu Pomocy Społecznej dla osób starszych

1. wyróżnienie: gmina Józefów nad Wisłą – Ekoenergia

 

powiat łukowski

I miejsce: gmina Krzywda – Nowoczesne technologie w zasięgu każdego ucznia

1. wyróżnienie: gmina Stoczek Łukowski – Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków

2. wyróżnienie: gmina Trzebieszów – Odnawialne źródła energii

 

powiat łęczyński

I miejsce: gmina Łęczna – Rewitalizacja zespołu dworsko-parkowego Podzamcze

1. wyróżnienie: gmina Cyców – Kompleksowe wyposażenie laboratoriów przedmiotowych

 

powiat lubelski

I miejsce: gmina Niedrzwica Duża – Budowa i modernizacja instalacji energooszczędnego oświetlenia ulicznego

1. wyróżnienie: gmina Garbów – Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Przybysławicach

 

powiat lubartowski

I miejsce: gmina Jeziorzany – Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej

1. wyróżnienie: gmina Niedźwiada – Rozbudowa budynku SP w Pałecznicy

2. wyróżnienie: gmina Serniki – Energia odnawialna

 

powiat kraśnicki

I miejsce: gmina Zakrzówek – Montaż kolektorów słonecznych

1. wyróżnienie: gmina Wilkołaz – Adaptacja budynku, w którym znajduje się Gminna Biblioteka Publiczna na Gminny Ośrodek Kultury

 

powiat krasnostawski

I miejsce: gmina Izbica – Nowoczesne przedszkole

1. wyróżnienie: gmina Rudnik – Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej

 

powiat janowski

I miejsce: gmina Godziszów – Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii

1. wyróżnienie: gmina Janów Lubelski – Zoom Natury i Kultury

2. wyróżnienie: gmina Potok Wielki – Wzrost wykorzystania odnawialnych źródeł energii

 

powiat hrubieszowski

I miejsce: miasto Hrubieszów – Budowa instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii

1. wyróżnienie: gmina Werbkowice – Przebudowa i budowa kanalizacji sanitarnej (ul. Parkowa, Przemysłowa)

2. wyróżnienie: gmina Dołhobyczów – Głęboka termomodernizacja obiektów ZS w Hulczu

 

powiat chełmski

I miejsce: gmina Dorohusk – Modernizacja obiektu dziedzictwa kulturowego – zabytkowego Pałacu Suchodolskich

1. wyróżnienie: gmina Wierzbica – Kolektory słoneczne – czyste środowisko

 

powiat bialski

I miejsce: gmina Kodeń – Poprawa jakości bezpieczeństwa i nauczania przedszkolnego

1. wyróżnienie: gmina Piszczac – Rozbudowa i modernizacja systemu wod.-kan.

2. wyróżnienie: gmina Janów Podlaski – Termomodernizacja budynku SP i Gimnazjum.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.