- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dobrze u siebie, słabo na wyjazdach

W ubiegłym sezonie Włókniarz zajął miejsce w strefie spadkowej,  ale skorzystał na rezygnacji z awansu Olendra Sól, gdyż zgodnie z regulaminem w tej sytuacji w lidze utrzymał się najwyżej sklasyfikowany zespół.

Do rozgrywek nowego sezonu Włókniarz przystąpił praktycznie w niezmienionym składzie oparty w większości na miejscowych zawodnikach, którzy grają za darmo. Warto zaznaczyć, że ekipa z Frampola jest jedną z najmłodszych, jak nie najmłodszą drużyną w lidze. – Mamy bardzo młody zespół, który tworzą uczniowie szkół licealnych oraz studenci. W obecnej drużynie grają tylko te osoby, dla których piłka to hobby i forma spędzania wolnego czasu. Zawodnicy grają za darmo zostawiając na boisku swoje zdrowie. – wyjaśnia szkoleniowiec Włókniarza Frampol Mirosław Kubina. 

Zespół pierwszą część rozgrywek zakończył na 11 pozycji z dorobkiem 16 punktów (5 zwycięstw, 1 remis, 8 porażek).  – Nasza gra na własnym boisku wygląda dobrze. Na siedem rozegranych spotkań wygraliśmy pięć oraz jeden zremisowaliśmy z faworyzowaną Victorią Łukowa/Chmielek. Problem jest na wyjazdach, gdzie nie udało nam się zdobyć choćby punktu. Kilka razy było blisko, jednak chyba brakowało doświadczenia i boiskowego cwaniactwa. Ponadto często w istotnych momentach meczu przytrafiały nam się niepotrzebne czerwone kartki i wszytko się sypało. Mamy młody zespół więc moi piłkarze nabierają doświadczenia. Mam nadzieję, że po tej rundzie zawodnicy wyciągną konsekwencje z tych sytuacji. Zresztą będziemy nad tym pracować w okresie przygotowawczym. – dodaje trener Kubina. 

- Reklama -

  Zimą w kadrze Włókniarza na pewno nie będzie rewolucji. – Na dzień dzisiejszy w naszym zespole nie zaszły żadne zmiany. Fajnie by było gdybym miał do dyspozycji wszystkich piłkarzy, którzy grali w pierwszej części sezonu. Mam nadzieję, że nikt nam nie wyjedzie za granicę.  Oczywiście jesteśmy otwarci także na nowych graczy, jeżeli ktoś się zgłosi to napewno damy mu szansę. A przydało by nam się ze dwóch doświadczonych zawodników. W okresie przygotowawczym zagramy z Iskrą Krzemień, Gryfem Gmina Zamość, Orionem Dereźnia Solska, Victorią Łukowa/Chmielek, Sokołem Zwierzyniec oraz Janowianką Janów Lubelski. Być może także w okresie ferii zimowych uda nam się zmierzyć z Pogonią Łaszczówka i Błękitnymi Obsza. 

KS „Włókniarz” Frampol zaprasza również na turnieje piłki nożnej halowej o Puchar Burmistrza Frampola. Odbędą się one w następujących terminach: 16 stycznia 2016 r. – Memoriał K. Papierza, B. Rekiela (oldboje), 17 stycznia 2016 r. – junior starszy (1997 i mł.), 24 stycznia 2016 r. – trampkarz młodszy (2002/03 i młodsi), 30-31 stycznia 2016 r. – Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego ZOZPN, 6 lutego 2016 r. – orlik starszy (2005/ 06 i młodsi), 7 lutego 2016 r. – Okręgowe Mistrzostwa ZOZPN seniorzy, 13 lutego 2016 r. – młodzik młodszy (2004/05 i młodsi),  14 lutego 2016 r. – orlik młodszy (2006/ 07 i młodsi), 21 lutego 2016 r. – turniej dziewczyn (open).

Zgłoszenia: 606 493 934 Zenon Tchórzewski, 517 385 265 Mirosław Kubina. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.