DOBRY START NA LITWIE i w LIDZE WOJEWÓDZKIEJ

W zawodach uczestniczyli zawodnicy z Litwy, Białorusi i Polski. Biłgorajscy karatecy odnotowali swój bardzo dobry występ. Katarzyna Pawęska zajęła I miejsce w kata i II miejsce w kumite, Sonia Łukaszczyk I miejsce w kata i kumite, Anna Szubiak I miejsce w kata, Dominika Szubiak I miejsce w kata, Adam Michalik II miejsce w kata indywidualnym i drużynowym, Martyna Maksymiec, Joanna Rawiak i Anna Szubiak I miejsce w kata drużynowym, na zawodach międzynarodowych debiutował Jakub Furmanek. Gospodarzem turnieju był Ritis Bublewicius (6 dan), a biłgorajscy karatecy rozpoczynali na Litwie swój sezon startowy po raz XIII.

W niedzielę, 26 lutego 2017 roku, rozpoczęła się kolejna Lubelska Liga Karate Tradycyjnego. Pierwsza edycja ligi miała miejsce w Biłgoraju w hali OSiR. W zawodach udział wzięło około 180 najbardziej utalentowanych zawodników z dwunastu klubów karate tradycyjnego z województwa lubelskiego. Wszyscy uczestnicy stoczyli ze sobą walki zarówno w konkurencji kata indywidualnie, jak i w kumite. Biłgorajski Klub Karate Tradycyjnego reprezentowało 17 zawodników. Większość z nich stanęła na podium. Pierwsze miejsca zdobyli: Roksana Bury, Patryk Jarosz, Szymon Różański i Anna Szubiak. Drugie miejsca zajęli: Magdalena Bury, Wojciech Kuderawiec, Martyna Maksymiec, Katarzyna Pawęska i Dominika Szubiak. Trzecie miejsca zdobyły: Aleksandra Wach i Joanna Rawiak. Czwarte miejsca zdobyli: Jakub Bielak, Sonia Łukaszczyk i Milena Madej. Wszystkim medalistom i uczestnikom gratulujemy udanego startu i życzymy powodzenia w kolejnej edycji ligi, która odbędzie się w Tomaszowie Lubelskim.

Sensei Andrzej Szeliga nie ukrywa zadowolenia ze startu swoich podopiecznych, mając jednocześnie świadomość, że to dopiero początek roku.