- Reklama -

Dobry start młodych piłkarzy szkółki OSiR

Piłkarze szkółki sportowej OSiR Biłgoraj, grający w lidze wojewódzkiej, rozegrali już po kilka spotkań ligowych. Trampkarze starsi wygrywają mecz za meczem i zajmują pozycję wicelidera rozgrywek. Trampkarze młodsi po czterech rozegranych spotkaniach plasują się na trzecim miejscu w tabeli. Z kolei młodzicy starsi w dwóch pierwszych meczach zdobyli punkt.

Wojewódzka Liga Trampkarzy Starszych

Cztery zwycięstwa w pięciu meczach zanotowali trampkarze starsi grający w lidze wojewódzkiej. Podopieczni Łukasza Mazurka sezon ligowy rozpoczęli 21 sierpnia, gdy na wyjeździe zagrali z Gaudium Zamość. Jak to bywa w okresie wakacyjnym, w drużynie brakowało zawodników. W okrojonym składzie nasza drużyna przegrała 5:1. Jednak w kolejnych meczach skład był zdecydowanie silniejszy. Nasi trampkarze zanotowali serię czterech zwycięstw z rzędu, odpowiednio pokonując bez straty bramki Orlik Lubartów 3:0, MOSiR Lubartów 4:0, UKS Widok Lublin 4:0, oraz w minioną środę (4 września) na wyjeździe Tomasovię Tomaszów Lubelski aż 9:0 (bramki: Paweł Wolanin 5, Kornel Mielnik 1, Mateusz Maksim 2, Jakub Kołodziej 1). – W pierwszym meczu zabrakło nam kilku zawodnikówjak to bywa w okresie wakacyjnym. Jednak z każdym treningiem skład się powiększał. Obecnie mamy szeroką kadrę. Cieszy także dobra dyspozycja drużyny oraz wiele sytuacji, które stwarzamy w poszczególnych meczach – podsumował Łukasz Mazurek, szkoleniowiec trampkarzy starszych.

Wojewódzka Liga Trampkarzy Młodszych

- Reklama -

Cztery mecze za sobą w wojewódzkiej lidze mają trampkarze młodsi. Grupa, którą szkoli Marcin Paluch, trzy mecze zremisowała (Wisła Puławy 1:1, AP TOP 54 Biała Podlaska 4:4, Unia Hrubieszów 2:2) oraz jeden wygrała, w minioną środę 4 września rozgromiła na wyjeździe UKS Niedźwiadek Chełm 6:0 po dwóch bramkach strzelonych przez Kacpra Stępnia oraz jednej Michała Wachowicza, Kacpra Krajewskiego, Wiktora Piecha oraz Gabriela Dubiela. – Chłopcy z meczu na mecz grają coraz lepiej i czują się coraz pewniej. To pierwszy sezon tej drużyny w lidze wojewódzkiej. Dotychczasowe nasze spotkania były fajne i emocjonujące dla kibiców – powiedział trener trampkarzy młodszych Marcin Paluch.

Wojewódzka Liga Młodzików Starszych

W lidze wojewódzkiej grają także młodzicy starsi, trenowani przez Artura Parzycha. Na inaugurację OSiR zremisował 2:2 z Górnikiem Łęczna S.A, w drugim meczu minimalnie przegrał z BKS Lublin 2:3. – Za nami dwa ciężkie mecze ligowe. Grupa jest silna, na pewno w każdym meczu będziemy walczyć do końca. Pierwsze spotkanie pechowo zremisowaliśmy, tracąc bramkę w ostatniej minucie meczu. W drugim meczu słabo zaczęliśmy i przegrywaliśmy już 0:3, drużyna jednak zareagowała, strzeliliśmy dwie bramki, ale na wyrównanie zabrakło czasu – ocenił dotychczasowe mecze trener Artur Parzych.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.