praca NOWa

Dobro mają w swoich sercach

Już od ponad dziesięciu lat nauczyciele szkoły podstawowej w Majdanie Starym biorą udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W grudniu każdego roku na terenie szkoły działa sztab, który organizuje zbiórkę trwałej żywności, słodyczy, przyborów szkolnych, które jeszcze przed świętami trafiają do najbardziej potrzebujących, wielodzietnych czy niepełnych rodzin z obwodu szkoły. W ubiegłym roku szkoła zebrała i przekazał 153 kilogramy żywności. 

Także w tym roku tradycji stało się zadość. 13 grudnia w szkole miał miejsce piękny i wzruszający koncert, podsumowujący akcję. Zgromadził on sporą publiczność, a byli to rodzice, dziadkowie i mieszkańcy Majdanu Starego. – Czasami zastanawiamy się, czy warto pomagać. Warto, bo dobrze widzieć uśmiech na czyjejś twarzy, wtedy sami czujemy się bardziej szczęśliwi. Pomaganie to także dobre słowo czy gest do kogoś, kto jest w potrzebie – mówiła do zebranych dyrektor szkoły Irena Szmołda i dodała, że celem tej szkolnej akcji przede wszystkim jest nauka pomagania. W pracę sztabu zaangażowało się 16 nauczycieli, samorząd uczniowski i Koło Wolontariatu. 

Przed publicznością zaprezentowały się wszystkie klasy szkoły. Były piosenki, wiersze i recytacje w wykonaniu uczniów. Ładnie wypadły także harcerki zrzeszone w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Zaśpiewały one harcerską piosenkę i zaprosiły dzieci do harcerskiej zabawy. 
Występy dzieci były nagrodzone głośnymi brawami. Ale najważniejsze było to, że i starsi, i młodsi, mogli chociaż drobnym uczynkiem sprawić, że świat wokół nas stał się lepszy. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.