- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dobre praktyki bibliotekarzy

- Reklama -

Bibliotekarze z powiatu biłgorajskiego przyjechali we wtorek 21 czerwca do Józefowa, by podzielić się doświadczeniami na temat działalności swoich placówek, w tym pozyskiwania środków na ten cel. Józefowska książnica ma swoje doświadczenia w tym względzie, ponieważ niedawno przeszła gruntowną modernizację, która była możliwa dzięki wsparciu ministerstwa kultury i miejscowego samorządu. Jej siedziba, która znajduje się w zabytkowej synagodze, nie tylko okazale wygląda, ale jest też zdecydowanie lepiej wyposażona, czego mogą jej zazdrościć nawet pracownicy książnic z większych miast.

Na przykładzie MBP w Józefowie bibliotekarze dyskutowali o regionalizmie bibliotek publicznych i skutecznym pozyskiwaniu pieniędzy z programów skierowanych do takich placówek. Uczestnicy spotkania obejrzeli również reportaż o modernizacji miejscowej książnicy i historii miasta, wysłuchali informacji o współczesnym Józefowie, które przedstawił Zastępca Burmistrza Ireneusz Wilczyński, a także wzięli udział w grze miejskiej „Józefów – historycznie i współcześnie”.

urząd MArszałkowski projekt

Wtorkowe spotkanie rozpoczął wernisaż małżeństwa leśników fotografów z Lubelszczyzny Elizy i Remigiusza Gmyzów. Autorzy ekspozycji „Światło lasu” przygotowali też diaporamę z pokazem zdjęć z wystawy z podkładem dźwiękowym oraz specjalne „widokówki” dla odwiedzających.

Eliza i Remigiusz Gmyzowie, jak sami mówią o sobie, są związani sercem i pasją zawodową z Roztoczem, na co dzień mieszkają w Szczebrzeszynie. Pani Eliza jako szóste pokolenie leśników, w lesie czuje się jak w domu, ale jest również pasjonatką jazdy konnej, a za sprawą męża odkrywa tajniki bezkrwawych łowów i tatrzańskich traktów. Remigiusz Gmyz to aktywny członek Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego, pasjonat pieszych i rowerowych wycieczek po tym regionie oraz, jak przyznaje, oczarowany majestatem Tatr miłośnik górskich eskapad.

Ich wystawę można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie do końca lipca.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.