Dobra passa Łady trwa

W niedzielnym meczu czwartej ligi Łada 1945 Biłgoraj pokonała na wyjeździe Lewart Lubartów 2:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Michał Skubis i Dmytro Nesterenko.

Piłkarze Łady rozegrali kolejny bardzo dobry mecz, tym razem pokonując Lewart w Lubartowie. Był to już siódmy z rzędu mecz tego zespołu bez porażki! 5 zwycięstw i 2 remisy, dzięki którym młodzi zawodnicy z Biłgoraja wskoczyli na dziewiąte miejsce w tabeli.

Mecz w Lubartowie był bardzo ciekawy i emocjonujący dla zgromadzonych kibiców. Łada po bardzo dobrej pierwszej połowie prowadziła 1:0 po bramce strzelonej przez Michała Skubisa. W drugiej części meczu w 66. minucie goście grali w osłabieniu po tym, jak Arkadiusz Czok ujrzał dwie żółte kartki i musiał opuścić plac gry. Lewart w przewadze jednego zawodnika zdobył bramkę wyrównującą w 90. minucie po strzale z rzutu karnego. W piątej minucie doliczonego czasu gry Dmytro Nesterenko po podaniu Ivana Oleksiuka zdobył zwycięską bramkę i tym samym Łada zdobyła komplet punktów.
Kolejny mecz Łada zagra u siebie w najbliższą niedzielę 12 maja o godz. 17 ze Startem Krasnystaw.

Lewart Lubartów – Łada 1945 Biłgoraj 1:2 (0:1)
Bramki: Artur Szkutnik – k. – Michał Skubis 35, Dmytro Nesterenko 90+5
Łada: Szawara – Raduj, Kuliński, Chmura, Myszak, Krzyszycha (80 Hanas), Birut (90+1 Poliwka), Oleksiuk, Nawrocki (71 Nesterenko, 90+6 Koguc), Skubis (77 Paćkowski), Czok.66′ czerwona kartka – Arkadiusz Czok (za drugą żółtą)

Pozostałe wyniki kolejki 24. 4-5 maja
Kłos Chełm – Kryształ Werbkowice 2:2, Hetman Zamość – Lublinianka Lublin 2:1, Włodawianka Włodawa – Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:5, Start Krasnystaw – Górnik II Łęczna 0:2, Victoria Żmudź – Huczwa Tyszowce 1:0, Orlęta Łuków – Polesie Kock 0:1, MKS Ryki – Powiślak Końskowola 1:3.

Zapowiedź kolejki 25. 11-12 maja
MKS Ryki – Kłos Chełm, Powiślak Końskowola – Orlęta Łuków, Polesie Kock – Victoria Żmudź, Huczwa Tyszowce – Lewart Lubartów, Łada 1945 Biłgoraj – Start Krasnystaw, Górnik II Łęczna – Włodawianka Włodawa, Tomasovia Tomaszów Lubelski – Hetman Zamość, Lublinianka Lublin – Kryształ Werbkowice.