- Reklama -

- Reklama -

Do peronu asfaltem

Zakończył się remont drogi prowadzącej do peronu pasażerskiego PKP w Biłgoraju. Inwestycja ta była długo wyczekiwana. Teraz dojście do peronu będzie odbywało się nową, asfaltową drogą.

Ulica Bojarska to droga boczna od ulicy Moniuszki, będąca drogą dojazdową do peronu nr 1 PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Temat poruszany był od lat. Wielokrotnie pokreślono, że poprawa stanu drogi nie jest sprawą prostą. Władze miasta prowadziły rozmowy ze spółką PKP, gdyż do niej należy ten teren. Wreszcie udało się. Po wielu latach inwestycja została wykonana. Władze miasta doszły do porozumienia z PKP, a mieszkańcy i przejeżdżający goście mogą korzystać z asfaltowej nawierzchni.

- Reklama -

Wykonano drogę wewnętrzną z nawierzchnią z betonu asfaltowego szerokości 4,5 m i długości ponad 400 m.  Dodatkowo powstały miejsca postojowe. Wartość zadania wynosi 300 tys. zł. Na mocy porozumienia z PKP PLK S.A. Gmina Miasto Biłgoraj sfinansowało połowę kosztów inwestycji, pozostałe 150 tys. zł zostało pokryte z budżetu PKP PLK.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.