- Reklama -

Do Lublina pojedziemy bez utrudnień

W piątek 24 maja br. w miejscowości Piotrków Drugi odbyło się uroczyste oddanie do użytku blisko szesnastokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 od granicy miasta Lublin do miejscowości Piotrków. Rozbudowa drogi realizowana była w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

W wydarzeniu uczestniczyli: marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz oraz zastępca wójta gminy Jabłonna Marcin Pastuszak. Zarząd Dróg Wojewódzkich reprezentował dyrektor Paweł Szumera.

To jedna z kluczowych dróg w naszym województwie. Cieszę się, że kierowcy mogą już z niej korzystać. Ale to jeszcze nie koniec prac. Przed nami rozbudowa  dwudziestopięciokilometrowego odcinka od Biłgoraja do granic województwa. Mogę zapewnić, że do końca 2020 roku droga będzie gotowa – mówił marszałek Jarosław Stawiarski.

Przedmiotem projektu była rozbudowa DW 835 na odcinku Lublin – Piotrków wraz z zabezpieczeniem lub przebudową urządzeń obcych kolidujących oraz obiektami inżynierskimi. Inwestycja zlokalizowana jest w obrębie gmin Głusk i Jabłonna, po śladzie istniejącej DW 835. Łączna długość odcinka objętego projektem wynosi blisko 16 km. Na całym odcinku objętym rozbudową droga przebiega przez teren zabudowany. Jest to droga jednojezdniowa dwupasmowa o szerokości jezdni 10,5 m z dodatkowym pasem środkowym do obsługi zjazdów – dwa pasy ruchu szerokości 3,5 m oraz pas środkowy szerokości 3,5 m. Obsługę ruchu pieszego i rowerowego zapewniają wykonane po obu stronach jezdni na całej długości rozbudowanego odcinka ciągi pieszo-rowerowe szerokości 2,5 m o łącznej długości 31,5 km oraz chodniki o nawierzchni z kostki brukowej betonowej w rejonie zatok autobusowych i przejść dla pieszych. W celu zapewnienia obsługi komunikacji publicznej wybudowano 31 zatok autobusowych.

Zakres inwestycji obejmował m.in.: poszerzenie i wzmocnienie istniejącej nawierzchni, umocnienie poboczy, korektę łuków, budowę ciągów pieszo-rowerowych oraz ciągów pieszych i ścieżek rowerowych, rozbudowę istniejących skrzyżowań z innymi drogami publicznymi, budowę zatok autobusowych i postojowych, pętli autobusowej, przejść dla pieszych, oświetlenia drogowego, zapewnienia dostępności dla wszystkich uczestników ruchu, w szczególności dla osób niepełnosprawnych.

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 113 mln zł. Dofinansowanie projektu to kwota ponad 78 mln zł.

*

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.