- Reklama -

- Reklama -

Do Jastrzębca lepszą drogą

Władze gminy Tarnogród wspólnie ze Starostwem Powiatowym planują remont drogi biegnącej od Luchowa w kierunku Jastrzębca.

- Reklama -

Właścicielem tej drogi jest gmina Tarnogród, natomiast jej zarządcą powiat biłgorajski. Przyszedł czas na uregulowanie tych spraw i remont nawierzchni. Jak wyjaśnia burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec, były plany, że starostwo złoży wniosek o remont tej drogi w ramach tzw. „środków powodziowych”. W związku z pandemią koronawirusa nabór nie ruszył, a program został wstrzymany. – Gmina wykonała dokumentacje na tę drogę, jednak obecnie nie ma szans, aby inwestycję wykonać w pełnym zakresie – mówił.

Władze gminy i starostwa wyremontują odcinek drogi za kwotę 164 tys. zł. Samorządy przekażą po połowie środków na ten cel. Do tego uregulowany zostanie stan prawny drogi. – Chcemy, aby powiat biłgorajski był nie tylko jej zarządcą, ale również właścicielem. Natomiast gmina przejmie jeden z wygonów w Luchowie Górnym, który należy do starostwa. Wymienimy się drogami tak, aby stan prawny tych dróg uregulować – wyjaśnił.

- Reklama -

Burmistrz podkreśla, że droga biegnąca w kierunku Jastrzębca jest w złym stanie technicznym. – Omijając ubytki w jezdni niebezpiecznie zbliżamy się do krawędzi jezdni. Jest to ostatni gwizdek, aby tę drogę jak najmniejszym nakładem kosztów doprowadzić do przejezdności – zaznaczył.

 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Jan mówi

    Dobra decyzja. Piękny teren do relaksu na rower.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.