- Reklama -

Dożynki w Chmielku

O godz. 11.30 przed remizą OSP w Chmielku odbyła się zbiórka orkiestry dętej z kapelmistrzem Franciszkiem Iwańcem, grup wieńcowych, gospodarzy dożynek, zarządu krwiodawców, władz samorządowych i gości. Wszyscy zebrani barwnym korowodem przeszli ulicami Chmielka w kierunku kościoła parafialnego, gdzie sprawowana była Msza św. dziękczynna za plony ziemi. Celebrowali ją księża proboszczowie: Marek Tworek i Waldemar Kostrubiec.

Grupy wieńcowe, tj.: Chór Kościelny z Chmielka, delegacja mieszkańców z Podsośniny reprezentująca kościół filialny w Osuchach, Zespół Śpiewaczy z Pisklaków, Chór Męski OPOKA, Zespół Śpiewaczy z Łukowej IV, delegacja pań z Łukowej III, Zespół Śpiewaczy z Łukowej II, panie reprezentujące sołectwo z Łukowej I, Chór Kościelny z Babic, podczas Mszy św. dziękowały za urodzaje specjalnie przygotowanymi pieśniami, ofiarowując pieczywo, owoce i przysmaki kuchni wiejskiej.

Dary ołtarza złożyły także członkinie Stowarzyszenia Kobiet Gminy Łukowa.

- Reklama -

Po Mszy św. głos zabrali: posłowie, delegat wojewody lubelskiego, starosta biłgorajski, dyrektor ARiMR w Biłgoraju. Komisarz Festiwalu w Kazimierzu Dolnym reprezentujący WOK w Lublinie podczas wystąpienia przekazał dyrektor GOK w Łukowej odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Po Mszy św. można było poczęstować się ciastem przygotowanym nie tylko przez panie z zespołów i chórów, ale także upieczonym przez mieszkanki Chmielka. Jedzenia było do woli. Następnie na placu szkolnym w Chmielku odbył się festyn zorganizowany przez GOK z darmowym placem zabaw, wystawami rękodzielnictwa i sprzętu rolniczego, kiermaszem swojskiego jadła. Na program artystyczny złożyły się występy: Chóru "Harmonia" i "Wiolinek", miejscowych dziecięcych zespołów tanecznych, kapeli Rzemyki z Józefowa, Zespołu "Za horyzontem" z Zawadki i "Złotego Taboru" z Tomaszowa. Pogoda wytrzymała, nie padało, a więc uczestnicy dożynek mogli spokojnie poświętować. Tym, którzy byli głodni i odczuwali chłód, Rada Gminy Łukowa serwowała smakowitą grochówkę.

GOK Łukowa

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.