- Reklama -

Dołącz do modlitwy w intencji Ojczyzny

10 września, tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca, po wieczornej Mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju rozpocznie się Krucjata Różańcowa. Uczestnicy Różańcowego Marszu Pokutnego będą się modlić o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, i o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

Idea Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zrodziła się 1 maja 2011 r. – w dniu beatyfikacji już dziś świętego Jana Pawła II – na Roztoczu w niewielkiej parafii Trzęsiny. Pomysł zawędrował do diecezji warszawskiej, a po naradach i spotkaniach w gronie duchownych i świeckich krucjata została proklamowana w Teresinie koło Niepokalanowa. Opiekę nad tym dziełem polscy biskupi powierzyli ojcom paulinom z Jasnej Góry. Rozpoczęcie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę jest odpowiedzią na doświadczane przez nas wszystkich zagrożenia, przed którymi staje Polska. Niemal codziennie jesteśmy świadkami niewydolności państwa i wymiaru sprawiedliwości, korupcji, zapaści demograficznej, wciąż rosnącej liczby rozbitych rodzin, postępującego rozkładu moralnego.

Podczas objawień w Gietrzwałdzie (140 lat temu), w Fatimie (100 lat temu) Matka Boża prosiła, żeby codziennie odmawiać Różaniec. Przekonywała, że Różaniec to broń, którą można się obronić przed wszystkimi trudnościami. Nie ma takiej sprawy, której nie można pokonać za pomocą Różańca. W dziejach świata Różaniec odegrał ogromnie ważną rolę. Świadczy o tym zwycięstwo pod Lepanto przed zalewem islamu, zwycięstwo pod Chocimiem, pod Lwowem, pod Wiedniem. Zwycięstwa odnosiły nieliczne wojska chrześcijańskie, które były otoczone modlitwą różańcową.

Mieszkańcy Biłgoraja podjęli wyzwanie i w każdą drugą niedzielę miesiąca w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju o godz. 18.00 sprawowana jest Msza święta w intencji Ojczyzny, a po niej na ulice miasta wyrusza Pokutny Marsz Różańcowy. Jego uczestnicy z Maryją Królową Polski modlą się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, i o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

13 sierpnia 2017 r. w kościele pw. Trójcy Świętej i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju odbyła się projekcja filmu "Krucjata Różańcowa za Ojczyznę". Film powstał z inicjatywy Społecznego Komitetu Upamiętniania Miejsc Pamięci Narodowej przy parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju oraz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przedstawia on ideę, historię i potrzebę modlitwy różańcowej za Ojczyznę. W filmie wypowiadają się ks. kan Julian Brzezicki, proboszcz par. pw. św. Jana Chrzciciela, moderator Żywego Różańca w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, i ks. kan. Jerzy Kołtun, proboszcz par. pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju. Różańcowa modlitwa w intencji Ojczyzny w Biłgoraju została zainaugurowana 10 kwietnia 2016 r. Obraz wzbogacony jest zdjęciami przedstawiającymi wiernych biorących udział we wspólnej modlitwie. Henryk Grabias przewodniczący Społecznego Komitetu Upamiętniania Miejsc Pamięci Narodowej zaznacza, że film jest dziełem amatorów a nie profesjonalistów, może pozostawiać wiele do życzenia, stanowi jednak nie tylko pamiątkę wydarzeń, ale też dokument historyczny pokazujący zaangażowanie mieszkańców Biłgoraja w modlitwę oraz powstanie filmu.

– Krucjata Różańcowa za Ojczyznę to codzienna gorąca modlitwa, co najmniej jedną dziesiątką Różańca, z intencją: "Z Maryją, Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu" – do modlitwy zachęca ks. Julian Brzezicki, a ks. Jerzy Kołtun dodaje, że to jest nasz zbiorowy obowiązek.

Dodać trzeba, że jeśli ktoś podjął już inne zobowiązania modlitwy różańcowej, wystarczy, że do niej doda tylko tę intencję.  

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.