Krystyna Deryło

- Reklama -

Dni Tarnogrodu – bawi się całe miasto (foto)

Występy, koncerty, pokazy, atrakcje dla starszych i młodszych – to tylko niektóre punkty bogatego programu tegorocznych Dni Tarnogrodu. Miasto świętowało od piątku do niedzieli.
Dni Tarnogrodu w tym roku rozpoczęły się w piątek (5 sierpnia) i trwały do niedzieli (7 sierpnia). Pierwszego dnia na placu przed Tarnogrodzkim Domem Kultury zorganizowano kino pod gwiazdami. Sobota to dzień poświęcony najmłodszym mieszkańcom gminy. Przez trzy godziny maluchy bawiły się wspólnie w specjalnie przygotowanym dla nich programie.
Finał Dni Tarnogrodu nastąpił w niedzielę na placu targowym. Wspólne świętowanie rozpoczęto od programu dla dzieci, który przygotował i poprowadził Waldemar Wywrocki. Waldemar Wywrocki jest radnym miasta Rzeszowa i jednocześnie założycielem oraz opiekunem artystycznym dziecięcego zespołu muzycznego „Gabcia i Przyjaciele”. Jest także współautorem muzyki oraz wszystkich tekstów piosenek, które zostały ułożone wspólnie z córką, Gabrielą Wywrocką (Gabcią), stąd nazwa zespołu „Gabcia i Przyjaciele”. Następnie nieco starszej publiczności zaprezentował się zespół 2 plus 1. Nie zabrakło kultowych przebojów zespołu tj. „Chodź, pomaluj mój świat”, „Czerwone słoneczko”, „Hej, dogonię lato”, „Wstawaj, szkoda dnia”, „Windą do nieba” czy „Iść w stronę słońca”.
Potem na scenie królowała muzyka disco. Wystąpił zespół TEX, a zaraz po nim Baflo. Gwiazdą wieczoru był zespół Brathanki. Zespół powstał w 1998 roku z inicjatywy akordeonisty Janusza Musa. W skład zespołu weszło grono zaprzyjaźnionych muzyków, którzy tworzyli folkowo-rockową muzykę. Do 2009 roku w zespole następowały kolejne zmiany personalne. Nową wokalistką została wówczas Agnieszka Dyk, laureatka „Szansy na sukces” z udziałem Brathanków w 2005 roku. I w takim też składzie zespół wystąpił w Tarnogrodzie. Brathanki zaprezentował największe swoje hity, w tym te najnowsze z płyty „moMtyle” wydanej w 2014 roku, promowanej singlem ” Mamo, ja nie chcę za mąż”.
Dni Tarnogrodu zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.