- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dni otwarte RCEZ w Biłgoraju (Film)

W środowe przedpołudnie rozpoczęły się dwudniowe pokazy zawodów, w których kształci Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Młodzi kandydaci do szkoły średniej mogli poradzić się swoich starszych kolegów odnośnie wyboru przyszłej szkoły.

- Reklama -

Film z zaprezentowanymi przez uczniów zawodami: 

Podczas pokazów uczniowie ze szkół podstawowych naszego powiatu mieli możliwość sprawdzenia, jak wygląda nauka w RCEZ.

Dziś zaprosiliśmy uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych na Dni Otwarte połączone z pokazem zawodów. Ich głównym celem jest prezentacja kierunków, w których kształcimy – mówi Jerzy Buczko, dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju.

- Reklama -

Dodaje, że placówka stara się modernizować swoją bazę dydaktyczną, aby sprostać wymaganiom uczniów. W najbliższym czasie planowane są w szkole różnego typu modernizacje, zaczynając od budynku szkoły, Centrum Kształcenia Praktycznego, a kończąc na internacie.  – Będzie to m.in. termomodernizacja wraz z wymianą okien i drzwi. W niektórych budynkach nastąpi wymiana pokrycia dachowego, instalacji elektrycznej oraz centralnego ogrzewania. Zamontujemy również panele fotowoltaiczne – dodaje.

Najważniejsi w szkole są uczniowie. To właśnie dla nich placówka przygotowuje swoje budynki tak, aby nauka była przyjemna i jak najbardziej owocna. W ostatnim czasie pracownie zawodowe Technikum Pojazdów Samochodowych zostały gruntownie zmodernizowane. Zakupiono nowy sprzęt, dzięki któremu uczniowie „Elektryka” zdobywają cenną wiedzę i doświadczenie. Według obecnych uczniów, wybór tej szkoły był oczywisty. Nie żałują go.

– Patrząc z perspektywy czasu sadze, że podjęcie kształcenia w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju było dobrym wyborem – opowiada Marcel Stańko, uczeń RCEZ w Biłgoraju.

M.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.