- Reklama -

Dni Biłgoraja – zapoznaj się z atrakcjami i utrudnieniami w ruchu drogowym

Tegoroczne Dni Biłgoraja startują już w piątek i potrwają do niedzieli. W ciągu trzech dni organizatorzy zapraszają na: koncerty, turnieje, konkursy, gry, zabawy i inne atrakcje dla dzieci czy imprezy sportowe. Gwiazdami tegorocznych dni miasta będą: zespół LemON, Robert Janowski, Goosbumps z Pawłem Skibą oraz Joe Cocker Project. Koncerty i główne atrakcje odbędą się na scenie letniej BCK. Imprezą towarzyszącą dniom miasta będzie „Jarmark biłgorajski” z kramami przy ulicy Kościuszki w okolicach Biłgorajskiego Centrum Kultury. Oprócz licznych atrakcji nie obędzie się także bez utrudnień spowodowanych przeniesieniem imprezy do centrum miasta, a co się z tym wiąże tymczasową zmianą organizacji ruchu drogowego ulic: Kościuszki, Ogrodowej i Wacek Wasilewskiej. W celu zminimalizowania utrudnień w ruchu zaplanowane zostały objazdy.
Święto miasta startuje już w piątkowe popołudnie 8 czerwca, inaugurując tym samym obchody 440 rocznicy nadania naszemu miastu praw miejskich. W piątek, o godz. 18.00, na scenie letniej BCK w koncercie „Tańczący Biłgoraj” zaprezentują się zespoły Młodzieżowego Domu Kultury i Biłgorajskiego Centrum Kultury. Sobotnia impreza rozpocznie się o godz. 17.00 grami i zabawami dla najmłodszych. O godz. 18.30 w koncercie zatytułowanym „Muzykujący Biłgoraj” zaprezentują się: zespoły MDK, BCK i Goście. Ok. godz. 21.00 serdecznie zapraszamy na koncert Joe Cocker Project z niezwykłym wokalistą Juanem Carlosem Cano.
Niedzielne obchody dni miasta rozpoczną się o godz. 15.00 Turniejem Rodzinnym- „Wymiatacze”, w którym o nagrodę główną ufundowaną przez Burmistrza Miasta Biłgoraj: I miejsce 1000zł, II miejsce 600zł, III miejsce 400zł w postaci bonów na nagrody rzeczowe, będzie rywalizowało 6-8 drużyn. O godz. 19.00 na scenie pojawi się zespół Goosebumps z Pawłem Skibą . Ok. godz. 20.30 dla biłgorajskiej publiczności zaśpiewa Robert Janowski , zaś ok. godz. 22.00 zapraszamy na koncert zespołu LemON.
W sobotę od godz. 15.00, a w niedzielę od godz. 10.00 organizatorzy zapraszają także na „Jarmark biłgorajski”, który jest imprezą towarzyszącą Dniom Biłgoraja. Na jarmarku będzie można kupić m.in.: biżuterię, rękodzieło artystyczne, naturalne ozdoby i kwiaty, kosmetyki a także potrawy regionalne oraz inne smakołyki. Kramy usytuowane będą przy ul. Kościuszki w pobliżu BCK. W ramach Dni Biłgoraja 2018 odbędą się także imprezy sportowe w obiektach biłgorajskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (szczegóły www.osir.lbl.pl).
UWAGA: W związku z przeniesieniem Dni Biłgoraja w okolice BCK spodziewać należy się także utrudnień w poruszaniu się po mieście w tych okolicach. Zamknięte będą bowiem odcinki ulic: ul. Kościuszki – od ul. Lubelskiej do ul. Ogrodowej, ul. Ogrodowa na całej długości, ul. W. Wasilewskiej -od ul. Kościuszki do ul. Ogrodowej. W celu zminimalizowania utrudnień w ruchu zaplanowano objazdy po trasie: – drogą powiatową ul. Lubelska na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki(sygnalizacja świetlna) do skrzyżowania z Al. Jana Pawła II (rondo) – drogą wojewódzką Al. Jana Pawła II na odcinku od skrzyżowania z ul. Lubelską (rondo) do skrzyżowania z ul. Sikorskiego (rondo) – drogą powiatową ul. Sikorskiego na odcinku od skrzyżowania z Al. Jana Pawła II (rondo) do skrzyżowania z ul. Kościuszki (sygnalizacja świetlna). Tymczasowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona w sobotę 9 czerwca od godz. 8.00 i potrwa do niedzieli 10 czerwca do godz. 24.00.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.