- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Strażacy dostali nowy wóz. Zgoda w gminie Turobin? (foto)

W gminie Turobin odbyła się uroczystość z okazji 90- lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitowie. Miejscowi strażacy dostali wyczekiwany lekki samochód użytkowany wcześniej przez PSP w Biłgoraju. Wcześniej było wokół tego sporo kontrowersji i dyskusji. Jest też długa lista wyróżnionych strażaków ochotników.

- Reklama -

 Jubileusz zainaugurowano Mszą Świętą w intencji strażaków celebrowana przez księży parafii Turobin: Krzysztofa Adamowskiego , Mirosława Barańskiego , Krzysztofa Kloca oraz kapelana strażaków powiatu biłgorajskiego Krzysztofa Gajewskiego .Po Mszy Świętej nastąpił uroczysty meldunek złożony zastępcy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie starszemu brygadierowi Mirosławowi Buremu przez druha Jacka Białka, powitanie zaproszonych gości przez Wójta Gminy Turobin Andrzeja Kozinę i prezesa OSP w Rokitowie Stanisława Górnego .

Obecnością zaszczycili Szef gabinetu Politycznego Wicepremiera Jacka Sasina -Ryszard Madziar, Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Romanowski, Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak , Beata Strzałka , Teresa Hałas, Senator Jerzy Chróścikówski, Z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP Mirosław Bury, Komendant Powiatowy PSP Dariusz Gęborys, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji LP Andrzej Borowiec, Członkowie Prezydium Wojewódzkiego Wiesław Różyński i Komendant Zarządu Powiatowego OSP Jan Małysza .

Przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego granego przez orkiestrę dętą z Zakrzewa wciągnięta została flaga na maszt i przystąpiono do ceremonii wręczenia medali i odznaczeń. Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Lublinie nadało : Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa dla druha: Stanisława Górnego, Srebrny Medal za zasługi dla pożarnictwa druhom: Andrzejowi Urbali i Leszkowi Smykowi Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa przyznano druhom: Janowi podkościelnemu, Mieczysławowi Buczkowskiemu, Sławomirowi Podkościelnemu, Krzysztofowi Ogorzałkowi, Krzysztofowi Skibie, Adamowi Skibie, Sławomirowi Urbali i Tadeuszowi Gałce.

Nadano również odznaki za wysługę :

za wysługę 60 lat: Lucjanowi Podkościelnemu i Stanisławowi Podkościelnemu za wysługę 55 lat: Janowi Jastrzębskiemu za wysługę 40 lat: Stanisławowi Górnemu i Leszkowi Smykowi za wysługę 35 lat: Andrzejowi Urbali, Janowi Podkościelnemu i Mieczysławowi Buczkowskiemu za wysługę 30 lat: Adamowi Skibie za wysługę 25 lat: Krzysztofowi Ogorzałkowi, Sławomirowi Podkścielnemu,, Krzysztofowi Skibie i Tadeuszowi Gałce za wysługę 20 lat: Sławomirowi Urbal.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Przyznano również dyplomy uznania byłym członkom zarządu OSP w Rokitowie a w chwili obecnej członkom wspierającym za 65 letnia działalność Józefowi Królowi i za 67 letnią dzielność Władysławowi Powęzce. Wśród odznaczeń nie zabrakło również tych dla wzorowych strażaków, które otrzymali druhowie: Konrad Ogorzałek, Paweł Podkościelny, Sebastian Podkościelny, Albert Podkościelny, Wojciech Bochniak i Krzysztof Snopek

Podczas uroczystości jubileuszowych przekazany został na potrzeby jednostki lekki samochód kwatermistrzowski marki Ford Transit rok 2010 użytkowany wcześniej przez Komedę Powiatową PSP w Biłgoraju. Na zakończenie padły słowa podziękowań dla wszystkich, którzy w jakiś sposób przyczynili się do organizacji tej uroczystości jak i jej uświetnienia , wszystkich gości zaproszono na poczęstunek i tradycyjna grochówkę.

 

 

- Reklama -

18 Komentarze
 1. Mieszkaniec mówi

  Zakończmy to wszystko słowami błogosławieństw wypowiedzianymi przez peoboszcza

 2. Do TT mówi

  Właśnie ,że się uspokoiło nikt już nikogo nie obraża, pozostaje tylko mieć nadzieję , że zarówno Górny jak i Kulig będą dochodzić swoich praw w sądzie patrz komentarze o rodzinie Górnego pod artykułem w Nowej z 15.02 2023 temat ten sam

 3. Anonim mówi

  Dobry żart -obejrzyjcie sobie TVP Lublin

 4. Do Stanislaw mówi

  Jaka to niby wina Górnego ze starym dochodem wyjaśnij,

 5. Współpracownik mówi

  TT, Strazak i Anonim to ta sama osoba czyli Radny powiatowy co lubi zdjecia robic i mało włosów ma.zajmij sie chlopie robota

 6. Stanislaw mówi

  Dobrze ze Gmina wystarala sie o samochod od PSP. Musi za to zapłacić 25tys na samochod rokitowski, dobrze ze wojt sie zgodzil.pieniadze starostawa sa na inny samochod a nie na ten ktory trafił do rokitowa.ale dobrze ze strazacy z bilgoraja maja inny samochod bo kazdy powiat takie zadania finansuje.powiat ok i gmina ok. Wszyscy sa z pisu wiec o czym my mowimy. Ma byc zgoda i tyle. A z tym starym samochodem to wina gornego ktory gwiazdorzy

 7. TT mówi

  Długo jednak spokoju w Turobinie nie było. Szkoda tylko, że komentarze wpisuje jedna i ta sama osoba, która tylko zmienia nicki. Z tym, że jest jeszcze coś takiego jak numer IP …

 8. Strażak mówi

  Pewne to są trzy rzeczy ,śmierć ,podatki oraz to ,że Wójt Kozina pozbawił OSP w Rokitowie poprzedniego samochodu.Kto pomógł pozyskać nowy samochód najlepiej wiecą druhowie z Rokitowa wystarcz zapytać.

 9. Anonim mówi

  W artykule pt „Oczy zwrócone na Turobin Czy zakopią topór wojenny” z dnia29.05.2023r Wójt Gminy Turobin wypowiada kwestie , że gmina PRZEKŻE a nie przekazała25 tys na fundusz wsparcia (co by to nie było),25 tys PLN, na INNY samochód.Podczas obchodów 90 lecia Starostą Biłgorajski powiedział ,że powiat przekazał na ten fundusz 300 tys PLN.Wójt nawet nie zająknął się podczas przemówienia , że dał jakieś pieniądze na ten konkretny samochód może to i dobrze bo nie wiem jakby to miejscowi znieśli , (widziałem taczkę stojącą za remizą😉).Prezes Górny dziękował Pani Poseł Strzałce i Panu Staroście Szarlipowi bo jest człowiekiem kulturalnym w przeciwieństwie do mojego przednika piszącego „strzałka i szarlip”

 10. Zenada mówi

  Ja tam nie wiem po co dziękował Gorny Strzalce i Szarlipowi chyba za te 4 hełmy.
  Bo samochod to wiadomo ze gmina i psp zalatwila i przekazala. Przy przekazaniu kluczy i samochodu strzałki nie było

 11. Obserwator mówi

  Pięknie wszystko podsumowali strażacy z PSP i zaproszeni goscie. Gmina wystarala sie o samochod za ktory musi zalacic 25 000pln. Tyle w temacie. Pomogło PSP i Gmina. Obejrzeć sobie material z TVP Lublin godz18. 30. 29.05.2023

 12. 🤣🤣🤣🤣 mówi

  Najlepszy to był zasłyszany tekst rozmowy dwóch trochę już podchmielonych strażaków i tu cytat” schowaj dobrze kluczyki bo …,……idzie”.

 13. Strażak mówi

  To jak wójt pomógł w pozyskaniu samochodu dla OSP Rokitów jasno i wyraźnie podsumowali pani Strzałka i pan Szarlip trzeba było słuchać .

 14. Anonim mówi

  Wójt to powinien sobie swoich radnych ogarnąć.jedni mocno z tyłu niewidoczni, inni z przodu z Szarlipem i Majewskim dobrze się bawili całą msze , chyba że się wstydzili albo zmieniają opcje.

 15. Anonim mówi

  Było pieknie!
  mam tylko nadzieję, że większość osób zrozumie jakże ważne słowa ks. Mirka „pracujmy wszyscy dla wspólnego dobra”.

 16. Uczciwie do sttrazaka mówi

  PSP przekazala samochód za który gmina zaplacila 25 000 zł. Sądzę ze panstwowa straz pozarna najwiecej pomogla i wojt

 17. Strażak mówi

  Gazeta mogłaby czasami wykazać chociaż odrobinę rzetelności.Wobec przekazanego nam samochodu przez PSP nie było ,żadnych dyskusji i kontrowersji,te oszem były związane z samochodem ,który wójt nam zabrał trzy lata temu i który Bóg wie gdzie rdzewieje przez ten czas

 18. Gość mówi

  Świetna impreza dobrze zorganizowana przez jubilatów.To co zwracało uwagę to przygotowanie zaproszonych gości .Widać kto przyjechał z sercem do przyjaciół ,a kto odchaczyć imprezę liczą na kilka głosów.Świetne ,merytoryczne uczciwe i przede wszystkim prawdziwe słowa padły z ust Pani Poseł Beaty Strzałki,i Pana Starosty Andrzeja Szarlipa,którym jako społeczność serdecznie dziękujemy.Nader pięknym ,prawdziwym i wskazującym drogę kazaniem obdarował nas KS.Mirosław Barański za co Bóg Zapłać.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.