Dotacje Renata Kudyba

- Reklama -

Dlaczego zalegają z czynszem?

Starostwo Powiatowe ma od spółki Arion otrzymywać co miesiąc pieniądze z czynszu dzierżawnego. Niekiedy zdarzają się zaległości. Czym są spowodowane?

Spółka nie po raz pierwszy zalega z płatnością czynszu. Miesięczny czynsz dzierżawny wynosi za dzierżawę nieruchomości 79 300 zł brutto, zaś za dzierżawę sprzętu medycznego i wyposażenia 42 090 brutto. Łącznie miesięczny czynsz dzierżawny zamyka się więc kwotą 121 390 zł brutto. Zaległości spółka argumentuje tym, że spore środki zostały przekazane na remonty i zakupy wyposażenia. W związku z tym ma chwilową niewydolność finansową. 

 Tak już jest w prywatnym biznesie, że są perturbacje finansowe  twierdzi Karol Stpiczyński, prezes Spółki Arion. Wyjaśnia, że takie problemy spotkały już spółkę jakiś czas temu (w 2010 i 2011 roku) i musiała również zawiesić płacenie czynszu dla starostwa powiatowego.

- Reklama -

Teraz spółka nie płaciła czynszu przez kilka miesięcy. Zaległości mają być uregulowane do końca roku. Po cyklu spotkań z Zarządem Powiatu ustaliliśmy kompromis, który umożliwi udzielanie świadczeń przy niepogorszonej dostępności, a właściciel majątku, samorząd, otrzyma pieniądze za bieżący czynsz i zaległy wraz z odsetkami wyjaśniał prezes.

Firma Arion zobowiązała się, że od kwietnia kwotę bieżącego czynszu będzie powiększała o  50%. Miesięcznie płacić będzie 150% oraz odsetki. Wszystko po to, aby do końca tego roku uregulować długi.

Prezes wyjaśnia, że zawsze wszystkie zaległości wobec starostwa zostały uregulowane wraz z odsetkami. Zdaniem prezesa to "zarabianie na odsetkach". Równie dobrze można przyjąć, że samorząd powiatu zarabia na długach. My zapłacimy z 7-procentowymi odsetkami. Banki płacą 1-2 procent wyjaśnia. Podziękował Zarządowi Powiatu za podpisanie porozumienia.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.