- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Dlaczego warto wybrać siłownik jednostronnego działania?

W przemyśle trzeba szukać takich rozwiązań, które niewątpliwie zapewnią efektywność pracy. Jednocześnie należy dokonywać minimalizacji kosztów. Z tego też powodu szerokie spektrum zastosowania mają siłowniki pneumatyczne jednostronnego działania. Czas na ich temat dowiedzieć się więcej i poznać odpowiedź na pytanie: dlaczego warto wybrać siłownik jednostronnego działania?

- Reklama -

Siłownik jednostronnego działania – dlaczego warto go wybrać? 

Siłownik jednostronnego działania jest wykorzystywany na szeroką skalę. Ma zastosowanie choćby w przemyśle górniczym, ale też motoryzacyjnym, ciężkim czy w rolnictwie. Można go stosować wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża siła jednostronna mechaniczna. Oczywiście na tym jego zalety się nie kończą, bo taki siłownik jest niezwykle tani w eksploatacji, ale też można określić go mianem ekologicznego, gdyż dzięki wykorzystywaniu czystego, sprężonego powietrza nie ma negatywnego oddziaływania na atmosferę. Do tego jego użytkowanie nie generuje dużych kosztów, gdyż rzecz jasna medium, jakim jest sprężone powietrze jest tanie, łatwo dostępne, ale i w pełni bezpieczne.

Budowa siłownika jednostronnego działania

Siłownik pneumatyczny jednostronnego działania ma bardzo prostą konstrukcję. W tym przypadku posiada tłok, który wyposażony jest w dodatkowy magnes. Nie można zapominać o tłoczysko, które umożliwia przenoszenie energii z tłoka na maszynę, a ona następnie wprawiana jest w ruch. Ważnym elementem są również uszczelnienia.

Oczywiście polecamy te najwyższej jakości, gdyż dzięki nim siłownik popracuje efektywnie naprawdę długi czas. Jednocześnie koszty eksploatacji nie będą się zwiększać, gdyż jak można się domyślić sprężone powietrze nie będzie marnowane. Taka konstrukcja siłownika jednostronnego działania rzeczywiście zapewnia niezawodność pracy, ale i jej powtarzalność, co niewątpliwie jest niezwykle ważne, np. na liniach produkcyjnych czy prasach. Tego efektu w żadnym wypadku nie można powielić wykorzystując prace fizyczną ludzi. Siłowniki pneumatyczne wykorzystujące sprężone powietrze są dobrą alternatywą dla elektrycznych. Można je wykorzystać wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Zarówno ich cena, jak i koszty eksploatacji są zdecydowanie niższe. Dodatkowo praca osób z siłownikami jest w pełni bezpieczna, zaś ryzyko wypadków zminimalizowane. Sprężone powietrze nie powoduje podrażnienia układu oddechowego.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Siłownik jednostronnego działania ciągnący – dlaczego jego stosowanie jest tak częste? 

Czasami proste rozwiązania dają duże efekty i pozwalają sporo zaoszczędzić. Niewątpliwie wybór siłowników ciągnących wpisuje się w te zasady. Jeżeli wybierzecie siłownik ciągnący ze sprężyną, to powinniście wiedzieć, że ogólnie zasady działania są podobne jak w przypadku innych siłowników, jednak podczas ruchu powrotnego wykorzystywana jest sprężyna. Siłownik jednostronnego działania ciągnący w pozycji wyjściowej ma wysunięte tłoczysko, a więc powietrze wprowadza się od strony przedniej pokrywy. Natomiast siłownik pchający zawsze w pozycji wyjściowej ma schowane tłoczysko i właśnie sprężone powietrze je wysuwa, a dzieje się to dzięki energii mechanicznej. Jak można się domyślić sprężyna powoduje powrót tłoczyska na swoje miejsce. Trzeba wiedzieć, że oba te siłowniki, choć może nie mają największego skoku i najlepszej dynamiki pracy, to stosuje się je w wielu branżach. Nie można też zapominać, że zastosowana sprężyna ogranicza zużycie sprężonego powietrza, a to jeszcze bardziej obniża koszty.

Gdzie wykorzystuje się siłownik jednostronnego działania?   

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy w jak wielu branżach wykorzystywany jest siłownik jednostronnego działania. Ma on zastosowanie choćby drzwiach samochodowych podczas ich otwierania. Z siłowników pneumatycznych korzystają także majsterkowicze, a nawet służby ratunkowe. W końcu znajdują się one w przecinakach i rozwierakach. Znany producent siłowników pneumatycznych oferuje wysokiej jakości siłowniki jednostronnego działania, które można wykorzystać nawet przy obróbce drewna.

Warto jeszcze wiedzieć, że siłowniki sprawdzą się nawet tam, gdzie występuje wysoka czy niska temperatura. Można ich używać w hutnictwie, ale i w górnictwie. Siłowniki są bezpieczne w obsłudze, a dzięki wykorzystaniu powietrza zapobiegają marnowaniu zasobów nieodnawialnych. Mają neutralny wpływ na środowisko wpisują się więc w trend ekologiczny. Warto stawiać na najwyższej jakości siłowniki, które mogą przyspieszyć pracę, czy obniżyć jej koszty.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.