- Reklama -

Dlaczego lubimy czytać książki? – wystawa w Aleksandrowie i Vianie

Ekspozycję prezentuje Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie i Biblioteca Pública de Viana w Hiszpanii z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia.

- Reklama -

W organizację wystawy zaangażowała się młodzież skupiona w Dyskusyjnym Klubie Książki "Okładka" działającym przy aleksandrowskiej bibliotece i Klubie Książki z hiszpańskiej Viany. Organizatorom zależało na prezentacji pierwszej myśli, jaka przychodziła pytanym osobom o dokończenie wyżej podanego zdania. Przedstawiono głosy osób w różnym wieku, od przedszkolaków po seniorów oraz wykonujących różnorodne zajęcia. Jak się okazuje, bez względu na miejsce zamieszkania czytamy z podobnych powodów. Uwielbiamy czytać książki, bo to nas np.: relaksuje, rozbudza wyobraźnię, przenosi do dowolnego miejsca i czasu. Wydarzenie to jest okazją do poznania motywacji czytelniczych, ale również promocji DKK. 

Najważniejsze jest to, że mimo rozpędu nowinek technicznych nadal wiele osób utożsamia się ze zdaniem polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej: "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.