- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dlaczego ekspres do kawy to niezbędne małe AGD w twojej kuchni?

Jeszcze kilka lat temu ekspres do kawy był dla wielu z nas luksusem. Dziś ekspres do kawy to sprzęt AGD, który każdy może sobie kupić, ponieważ kosztuje już nieco mniej. Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki model ekspresu nas interesuje, jednak większość modeli jest powszechnie dostępna w bardzo przystępnej cenie. Jaki zatem ekspres do kawy warto wybrać?

- Reklama -

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

 • ekspres kapsułkowy czy warto go kupować?
 • ekspres ciśnieniowy co warto o nim wiedzieć?

Wybierając ekspres do kawy powinniśmy zastanowić się nad kilkoma rzeczami nim w ogóle kupimy jakikolwiek model. Po pierwsze – jakie pieniądze chcemy na niego przeznaczyć, po drugie – jaki typ kawy chcemy parzyć w naszym ekspresie, po trzecie –  ile miejsca mamy w kuchni. To także jest dość ważny element. Dodatkowo warto też pamiętać o kosztach utrzymania ekspresu na co dzień. Ekspres do kawy należy bowiem odkamieniać cyklicznie, a także wymieniać w nim pewne elementy, jeśli na przykład wybieramy kapsułki do kawy, bądź kupujemy ekspres przelewowy w którym przy każdym parzeniu kawy wymieniamy filtr.

Ekspres kapsułkowy – czy to najlepsze rozwiązanie?

- Reklama -

Jak już wspominaliśmy, wybór ekspresu do kawy zależy od kilku czynników. Najważniejsze jest to, jaką kawę lubimy pić. Jeśli lubimy parzyć kawę ze świeżo zmielonej kawy, warto zastanowić się nad ekspresem kolbowym, który będzie parzył nam aromatyczną cudowną kawę. Jednak są też osoby, które nie chcą używać osobnego młynka do kawy i wolą kupić ekspres, który ma jednocześnie młynek do mielenia kawy. W tym przypadku jednak należy pamiętać o tym, że ekspresy posiadające młynek do kawy są ekspresami automatycznymi, które zajmują więcej miejsca. To ekspresy kolokwialnie mówiąc wielkogabarytowe, a jak wiadomo w polskiej kuchni nie ma zbyt wiele miejsca. Są także zwolennicy ekspresu do kawy na kapsułki. Ekspres kapsułkowy to doskonałe rozwiązanie dla tych z nas, którzy chcą parzyć kawę łatwo i szybko, bez zbędnego mielenia kawy. Jeśli jednak chcecie raz parzyć kawę z kapsułek a raz parzyć kawę ze świeżo zmielonej kawy polecamy wybrać model ekspresu do kawy, który jest modelem ekspresu kolbowego obsługującego jednocześnie kapsułki lub saszetki do kawy. Taka dwoistość jest coraz bardziej powszechna wśród dostępnych na rynku ekspresów do kawy.

Ekspresy kapsułkowe, możliwość parzenia kawy latte macchiato, regulacja ilości zaparzanej kawy – na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Ekspresy kapsułkowe są ekspresami, które niezbyt drenują kieszeń. W zależności od modelu możemy kupić je od stu do kilkuset złotych w zależności od modelu i funkcji. Wszystko zależy od tego, czy chcemy parzyć sobie po prostu czarną kawę i nic innego nas nie interesuje, czy chcemy parzyć sobie na przykład latte, cappuccino i inne rodzaje kawy. W takim przypadku warto poszukać ekspresu kapsułkowego, który ma także pojemnik na mleko i funkcję spieniania mleka. Dzięki temu będziemy mogli przyrządzać sobie pyszną kawę niemal od ręki. Z drugiej strony ekspres kapsułkowy daje nam dużo możliwości eksperymentowania ze smakiem kawy. Rodzaje kapsułek mogą przyprawić nas o prawdziwy ból głowy. Jest ich bardzo dużo, a firmy produkujące kawę coraz chętniej rozwijają ten segment swojej produkcji, widząc że kapsułki kawowe cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów. Dzięki temu znajdziemy na runku kapsułki różnej jakości i pozwalające na parzenie różnego typu kawy w zależności od stopnia zmielenia, stopnia spalenia i tak dalej. Ekspres kapsułkowy ma też bardzo ważną zaletę – nie jest ekspresem dużym i nawet w małej kuchni się zmieści. To duży argument dla wielu osób, podobnie jak to, że nie drenuje naszego portfela. Właściwie wszyscy czołowi producenci ekspresów do kawy mają w swojej ofercie kapsułkowe ekspresy do kawy, warto więc porównać je między sobą i ocenić ich funkcję, jednocześnie patrząc w Internecie jakie opinie pozostawiają o nich inni internauci. Dzięki temu wybierzemy ekspres kapsułkowy idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Warto również sprawdzić, czy producent recyclinguje zużyte kapsułki.

Wybierając swój ekspres warto również zwrócić uwagę na funkcje dodatkowe. Regulowanie mocy kawy, automatyczny program czyszczenia, czy możliwość parzenia gorącej czekolady bądź innego ulubionego napoju mogą być dla nas decydujące. Ekspres do kawy to wybór bardzo personalny, na kilka lat i warto się nad nim dobrze zastanowić.

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Magda mówi

  Ja sobie nie wyobrażam innej kawy niż z ekspresu.. używam z Krups, w media expert wiem, że sa dostepne

 2. Joli mówi

  Kocham ekspres, kupiłam w media expert Krups Intuition Experience+ EA877D I nie żałuje, świetna inwestycja, a jaka pyszna kawa!

  1. Greta mówi

   No jak tyle dałaś na ekspres to full wypas ze spienionym mlekiem, sam sie zastanawiam ostatnio bo też chętnie bym poeksperymentował, a to z mullermilchem a to z mlekiem migdałowym czy tam zbożowym…

   1. mero mówi

    A to ile taki kosztuje?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.