Dla sportu i kultury w Obszy

Co roku samorządy ogłaszają konkursy, w których organizacje sportowe, wspierające kulturę i działające na rzecz osób niepełnosprawnych mogą ubiegać się o pewną pulę środków. Także gmina Obsza na początku bieżącego roku ogłosiła i rozstrzygnęła konkursy, w których wsparła działalność organizacji pozarządowych. 
W konkursie na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej na terenie gminy Obsza w 2018 roku dofinansowanie otrzymały dwa kluby sportowe. Stowarzyszenie Piłkarskie "Piast" Babice otrzymało 39 000 zł na przygotowanie i udział zawodników Stowarzyszenia Piłkarskiego Piast Babice w rozgrywkach piłki nożnej w 2018 r. Natomiast Gminny Klub Sportowy Błękitni Obsza otrzymał z budżetu gminy 41 000 zł na przygotowanie i udział zawodników GKS Błękitni Obsza w rozgrywkach piłki nożnej w  2018 roku oraz zorganizowanie imprezy sportowo-rekreacyjnej Turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Obsza.
 W kolejnym konkursie, który dotyczył upowszechnienia kultury, dotację w wysokości 50 000 zł  otrzymało Stowarzyszenie "Przyjazna Wola". Pieniądze te będą wydane na zorganizowanie zajęć nauki gry na instrumentach muzycznych, prowadzenie orkiestry dętej oraz ogniska muzycznego.
 Kolejny konkurs dotyczył zadania "Dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu gminy Obsza do Miejskiego Zespołu Szkół w Biłgoraju oraz Ośrodka Rehabilitacji i Terapii dla Dzieci Niepełnosprawnych w Biłgoraju". Dofinansowanie w wysokości 25 000 zł otrzymało Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za Krokiem w Zamościu Koło Terenowe w Biłgoraju.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.