- Reklama -

- Reklama -

Diecezjalne spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja

W niedzielę 26 stycznia 2020 roku odbyło się spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele pw. św. Jerzego w Biłgoraju. Wspólne kolędowanie i dzielenie się opłatkiem odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele parlamentu, władz wojewódzkich, powiatowych oraz miejskich.

Mszy świętej w intencji katolickich środków społecznego przekazu przewodniczył ksiądz infułat Edmund Markiewicz z Janowa Lubelskiego. W sposób szczególny modlono się za Radio Maryja oraz Telewizję Trwam, jak również za wszystkie wspólnoty Radia Maryja z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Słowo Boże wygłosił ks. Krystian Malec, biblista, doktorant KUL. Uroczystą Eucharystię swoim śpiewem uświetnił chór parafialny “Stanislaus” z parafii pw. św. Stanisława w Górecku Kościelnym.

Po Mszy świętej w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ odbyło się diecezjalne spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja. Prowadzący spotkanie Stanisław Dzido przedstawił i powitał przybyłych gości. Wśród nich byli: ojciec Grzegorz Woś, redemptorysta, przedstawiciel Radia Maryja i Telewizji Trwam w Toruniu, ks. infułat Edmund Markiewicz, ks. dr prałat Józef Flis, dziekan dekanatu Biłgoraj Północ, ks. kanonik Stanisław Budzyński, proboszcz parafii pw. św. Jerzego w Biłgoraju, bernardyni z Radecznicy o. Zefiryn Mazur i br. Damian Bobel, ks. kanonik Julian Brzezicki, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Trzęsinach, ks. Marek Kuśmierczyk, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gromadzie, ks. Jan Muda, proboszcz parafii pw. św. Anny w Wasylowie Wielkim, profesor KUL-u w Lublinie Mirosław Piotrowski, założyciel i przewodniczący ugrupowania Ruch Europa Christi. Na spotkanie opłatkowe przybyli również posłowie na Sejm RP Beata Strzałka i Sławomir Zawiślak, a także Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego, Marian Kurzyna, przewodniczący Rady Powiatu, Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski, Tadeusz Ferens, wiceprzewodniczący Rady Miasta Biłgoraj, Maria Gmyz, radna Sejmiku Województwa Lubelskiego, Łukasz Łobejko, dyrektor Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Radecznicy. Obecni byli też radni rad powiatowych, miejskich i gminnych oraz Zbigniew Wlaź, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Witosa w Różańcu, hm. Anna Rojek, komendantka Hufca ZHP Tomaszów Lubelski z harcerkami, Marian Klecha, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, Irena Łęcka, przewodnicząca Diecezjalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich, Tomasz Książek, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Biłgoraj, Krzysztof Sowa, dyrektor administracyjny Szkoły Katolickiej w Zamościu, Krystyna Wasyluk – Stowarzyszenie Internowanych Zamojszczyzny, Marian Kucharczuk, opiekun Koła Historycznego w Różańcu, Marian Jagusiewicz, przewodniczący Rejonowego Komitetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej, Adam Kaleniuk, organizator Krucjaty różańcowej za Ojczyznę w Zamościu.

– Trwa spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja w Biłgoraju. Jest to spotkanie diecezjalne, rejonowe. Mamy okazję do tego, aby się wspólnie pomodlić oraz żeby złożyć sobie życzenia, tak jak to czynimy w rodzinie. Po prostu poopowiadać, co się dzieje, jakie mamy plany, co najbliższym roku nas czeka… – mówił Grzegorz Woś, redemptorysta z Radia Maryja. – Dla nas jako ojców jest to okazja, żeby spotkać się z ludźmi, którzy mieszkają w terenie. Odwiedzamy różne domy, mieszkania, miejscowości, żeby tych ludzi, których znamy tylko z anteny Radia Maryja, zobaczyć także i tutaj, dzisiaj. Cieszymy się, że takie spotkania są organizowane – dodał.

 

- Reklama -

Po powitaniu wszystkich gości nastąpiła część modlitewna. Modlitwę poprowadził ks. kan. Stanisław Budzyński, opiekun Biura Radia Maryja. Następnie uczestnicy podzielili się opłatkiem i w serdecznej rodzinnej atmosferze składali sobie życzenia.

Spotkanie było okazją do wystąpień zaproszonych gości oraz przedstawicieli Biur i Kół Radia Maryja, do rozmów i wspólnego spędzenia czasu w świątecznej atmosferze. Kolędy i pastorałki, które są nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia, śpiewał parafialny chór z Górecka Kościelnego oraz wszyscy uczestnicy.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Biuro Radia Maryja przy parafii św. Jerzego w Biłgoraju.

J.P.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.