- Reklama -

- Reklama -

Diecezjalne spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja (NOWE FOTO)

Na początku proboszcz parafii ks. kan. Stanisław Budzyński powitał wszystkich zebranych i czcigodnych gości, wśród których byli europoseł prof. Mirosław Piotrowski, poseł Agata Borowiec, poseł Piotr Olszówka, poseł Sławomir Zawiślak, Maria Gmyz. Kapłan zaprosił wszystkich do modlitwy razem z Kołami Przyjaciół Radia Maryja.

Na uroczystość przybyły Koła Przyjaciół Radia Maryja z Tarnogrodu, Krasnobrodu, Zamościa, Tomaszowa, Kocudzy, Łukowej, Obszy, Gorajca, Komarowa oraz z Biłgoraja z parafii pw. św. Marii Magdaleny i Biuro z parafii pw. św. Jerzego.

Eucharystię pod przewodnictwem ks. Jana Sobczaka z Janowa Lub. celebrowali ojciec Jerzy Garda, ks. Krzysztof Maj, ks. Michał Maciołek, kanclerz Kurii Diecezjalnej, oraz ojciec Marcin Krupa, redemptorysta z Radia Maryja. Msza św. sprawowana była w intencji Ojczyzny, Kościoła świętego, Ojca Św. Franciszka, Radia Maryja i Telewizji Trwam, i wszystkich zgromadzonych. – Dziękujemy ks. proboszczowi, że ściąga z całego świata ludzi, ale wszyscy stanowimy jedno i ta jedność jest bardzo ważna. Módlmy się, byśmy stanowili jedno i budowali przepiękną naszą Ojczyznę. Widzimy posłów, to jest wspaniała rzecz, że tak poważni i ważni ludzie zniżają się do niskich progów – mówił główny celebrans. – Z wielką radością spotykamy się, dziękując Bogu za naszą wolność, że słuchając Słowa Bożego nie musimy klękać i płakać, bo jesteśmy wolni i chcemy być wolni. O tę wolność i wspólnotę ludu Bożego gorąco się módlmy – dodał ks. Jan Sobczak, który 20 lat spędził w Afryce wśród Zulusów.

Kazanie wygłosił ks. dr Michał Maciołek. Mówił o obecności Boga w życiu wiernych. Wyjaśniał, że jest On obecny w Kościele w czynnościach liturgicznych, w ofierze Mszy św., w osobie celebrującego i pod postaciami eucharystycznymi, jest obecny swoją mocą w sakramentach. Chrystus buduje jedność między nami przez naszą różnorodność. – Każdy z nas jedyny i niepowtarzalny – mówił kapłan. Podkreślał też rolę, jaką odgrywa w Kościele Rodzina Radia Maryja, do której członków się zwracał, mówiąc: – Dobrze, że jesteście. Jesteście w Kościele niezwykle potrzebni. Jesteście Kościołowi bardzo potrzebni, a przez tę waszą obecność, zaangażowanie w Kościele w życie Chrystusowej wspólnoty jesteście bardzo potrzebni wszystkim innym wspólnotom, w których także realizuje się Chrystusowy Kościół. Czy to będą nasze rodziny, czy to będą miejsca i  rzeczywistości pracy codziennej czy nauki,  zaangażowania w życie społeczne, polityczne, narodowe, naszej troski o Ojczyznę Polskę, o naród, o Europę, o wspólnotę wszystkich ludzi tutaj w tym miejscu jesteście niezwykle potrzebni z waszym świadectwem wierności Chrystusowi, zjednoczenia z Chrystusem i otwarcia się z miłością, szacunkiem, z wielką dobrocią na wszystkie inne wspólnoty – mówił kanclerz ks Michał Maciołek.

- Reklama -

Kapłan nawiązał do Roku Miłosierdzia, wyjaśniając jego istotę. – Bóg kocha. Bóg nie umie niczego innegoprzypominał kaznodzieja za Ojcem Świętym. – Zawsze na nas czeka, zawsze nam wybacza, tęskni za nami, gdy oddalamy się od Niego, nawet gdy wzywa nas do nawrócenia i jego słowa brzmią mocno, kryje się w nich miłosna tęsknota Bogapouczał. Przyzwyczailiśmy się o miłosierdziu mówić, o miłosierdzie wołać. To nie jest złe przyzwyczajenie. Bóg chce nam przebaczać, ale pomyślmy, czy często to Boże przebaczenie nie jest marnowane? – pytał kaznodzieja, zaznaczając, że to nie jest łatwe, ale Bóg chce, żebyśmy miłowali wszystkich, tak jak On wszystkich miłuje. A kochać, miłować to pragnąć dobra drugiego człowieka, zawierzyć Bogu każdego człowieka. – Taki jest obowiązek każdego chrześcijanina, ucznia i naśladowcy Chrystusa. Wzorem jest dla nas Ojciec Niebieski, a tego Ojca ukazuje nam Chrystus – dodał, zachęcając do naśladowania Pana Jezusa w Jego wielkiej miłości do wszystkich ludzi. Kaznodzieja wskazał na świętych, którzy są przykładem tego, że można kochać nieprzyjaciół.

Tradycyjnie po Mszy św. Rodzina Radia Maryja spotkała się w Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ, by radować się przyjściem Bożego Dzieciątka na świat. Był to czas modlitwy, dzielenia się opłatkiem, składania sobie życzeń, serdecznych rozmów i radosnego śpiewania kolęd, które intonował ks. kan. Stanisław Budzyński, chór z Górecka i zespół z Kocudzy. Był to także czas wystąpień. Ks. kanclerz złożył życzenia odwagi, radości wiary i miłosierdzia. Ojciec Marcin w imieniu wszystkich ojców posługujących w Radiu Maryja życzył: Niech ten rok przyniesie wszystko, co najlepsze, żebyśmy nie czekali, że spadnie z nieba, ale żebyśmy budowali rzeczywistość. Alleluja…

Prof. Mirosław Piotrowski nawiązał do obecnej sytuacji w naszej Ojczyźnie. Mówił, że wielu osobom trudno pogodzić się z przegraną w wyborach, a także o podejmowanych działaniach w myśl hasła: „Jedność w różnorodności”.

Głos zabrała poseł Agata Borowiec. Dziękując za zaproszenie na uroczystość, podkreśliła, że spotkania Rodziny Radia Maryja to piękna tradycja. – Misją Radia Maryja jest budowa tożsamości z Ojczyzną, troska o nasze wspólne sprawy społeczne i wskazywanie drogi wartościowego życia w poczuciu chrześcijańskich i patriotycznych wartości. Ta misja zasługuje na uznanie i wszelką pomoc – mówiła poseł Agata Borowiec, deklarując wspieranie Radia Maryja. Zaznaczyła za Jarosławem Kaczyńskim, że gdyby nie Rodzina Radia Maryja, gdyby nie jej pomoc, nie byłoby zwycięstwa w zeszłorocznych wyborach, nie byłoby samodzielnych rządów Prawa i Sprawiedliwości. Za tę patriotyczną postawę serdecznie dziękowała. Całej Rodzinie Radia Maryja życzyła zdrowia, pomyślności i wielu łask Bożych.

Spotkanie opłatkowe było też okazją do przedstawiania Kół Rodziny Radia Maryja i składania sprawozdań, a wszystko to upływało w serdecznej i radosnej atmosferze.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.