- Reklama -

Diamentowe Indeksy AGH dla uczniów ONZ-etu

Sześć indeksów na Akademię Górniczo-Hutniczą w tym roku szkolnym zdobyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju w Ogólnopolskiej „Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH”. Laureatami Olimpiady zostali: Magdalena MałyszekWojciech Socha z matematyki, Wojciech Socha z fizyki, Jacek Król, Sylwia MatysiakKatarzyna Sadowy z geografii z elementami geologii. Tytuł finalisty otrzymał Bartłomiej Kulik z fizyki. Finał olimpiady odbył się w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczycieli: matematyki – pana Andrzeja  Łokaja, fizyki – pana Krzysztofa Wesołowskiego oraz geografii –  pani Barbary Łokaj i pana Wiesława Świerczyńskiego.

- Reklama -

„Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH” ma w szkole długoletnią tradycję. Uczniowie chętnie biorą w niej udział, uzyskując każdego roku wysokie wyniki i indeksy. Bardzo dużą pomocą dla młodzieży w przygotowaniu się do olimpiady oraz do matury są kursy prowadzone w ramach tzw. Roku Zerowego AGH. Jest to projekt Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie realizowany od 2008 roku we współpracy ze szkołami ponadgimnazjalnymi w zakresie nauczania przedmiotów ścisłych: matematyki, fizyki i chemii. Tylko w bieżącym roku szkolnym w LO im. ONZ w Biłgoraju 60 uczniów ukończyło kurs i otrzymało zaświadczenia. W ramach projektu każdego roku uczniowie uczestniczą w wykładach i spotkaniach organizowanych w szkole z pracownikami naukowymi AGH w Krakowie, a dla chętnych przeprowadzane są dodatkowe egzaminy sprawdzające wiedzę.

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH odbywa się pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Szwajcarii.

 

    ZSO

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.