- Reklama -

- Reklama -

Deszcz nagród dla wychowanków MDK

Deszcz nagród dla wychowanków MDK w Biłgoraju w ,,Wiosennych spotkaniach ze Stanisławem Lemem i Janem Brzechwą”. Konkurs miał zasięg wojewódzki, a organizatorem był Krasnobrodzki Dom Kultury.

Tegoroczna, VIII edycja konkursu recytatorsko-plastycznego „Wiosenne spotkania z…”, którego głównym celem jest popularyzacja literatury, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Z racji przypadającej w tym roku 100. rocznicy urodzin najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki Stanisława Lema oraz predyspozycji młodszej grupy uczestników konkursu, odbyła się on pod hasłem: „Wiosenne spotkania ze Stanisławem Lemem i Janem Brzechwą”.
Zarówno zmagania plastyczne, jak i recytatorskie przeznaczone były dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego. Z powodu obostrzeń związanych z koronawirusem, konkurs odbył się w formie online, na zaproszenie odpowiedziało ponad 190 uczniów.

Do części recytatorskiej nadesłano 70 nagrań, natomiast prac plastycznych było 124.

KONKURS PLASTYCZNY pod hasłem „Twórczość Stanisława Lema i Jana Brzechwy” polegał na wykonaniu pracy plastycznej do dowolnego utworu (wiersza lub prozy) jednego z autorów związanych z hasłem głównym. Technika pracy była dowolna, a jej wersję elektroniczną należało przesłać na adres mailowy organizatora.
Komisja w składzie:
Marzena Mazurek – instruktor ds. plastyki – Krasnobrodzki Dom Kultury, Barbara Niedźwiedź-Pachołek – instruktor plastyki – Warsztat Terapii Zajęciowej w Dominikanówce, Halina Gontarz – nauczyciel plastyki – Zespół Szkół w Krasnobrodzie, dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu. Nagrodzeni wychowankowie MDK w Biłgoraju to:

Kat. I ( kl. I-III)

I MIEJSCE: MARTYNA DZIEDZIC, nauczyciel Renata Socha

II MIEJSCE: MILENA JANECZKO, nauczyciel Renata Socha

II MIEJSCE: ADAM SZUBIAK, nauczyciel Anna Świca

- Reklama -

WYRÓŻNIENIA: DOROTA DOŁBA, JAGODA GÓRA, PAULA BOSAK, ZOFIA OSUCH, nauczyciel Renata Socha

Kat. II ( kl. IV-VI)

I MIEJSCE: STANISŁAW PINDOR, nauczyciel Anna Świca

III MIEJSCE: JAGODA LEŃCZUK, nauczyciel Anna Świca

WYRÓŻNIENIA: IZABELA BOROWIEC, NATALIA KLUCHA, nauczyciel Anna Świca

Kat. III (kl. VII-VIII)

III MIEJSCE: MAGDALENA LEGIEĆ, nauczyciel Anna Świca

WYRÓŻNIENIA: WIKTORIA SZABAT, nauczyciel Anna Świca

Jagoda Góra – wyróżnienie

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.