- Reklama -

Decyzje chcą podjąć z mieszkańcami

W dniach od 24 lutego 2017 r. do 3 marca 2017 r. przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjum prowadzonych przez gminę Turobin do nowego ustroju szkolnego – informuje wójt gminy Turobin Eugeniusz Krukowski. Konsultacje zostaną przeprowadzone poprzez wypełnienie ankiet – formularzy uwag/propozycji dostępnych w Zespole Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Turobinie (ul. Piłsudskiego 34) oraz na stronie internetowej gminy. Następnie mieszkańcy, którzy wypełnią taki formularz, będą mogli przesłać go listownie na adres Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Turobinie bądź składać na dzienniku podawczym tej jednostki. Istnieje też trzecia możliwość – przesłać drogą elektroniczną na adres zoeas@turobin.pl. Ankiety nie są, niestety, jeszcze dostępne dla mieszkańców. Mają się one pojawić nie później niż 24 lutego. 

Przypomnijmy. Turobiński samorząd opracował już propozycje nowej struktury szkół na terenie gminy. W skrócie: szkoły podstawowe z dniem 1 września 2017 r. zostają przekształcone w ośmioletnie szkoły podstawowe. Gimnazjum zaprzestanie naboru, a 31 sierpnia 2019 r. zakończona zostanie jego działalność. Liceum ogólnokształcące z dniem 1 września 2019 r. zostaje przekształcone w szkołę czteroletnią. Dotychczasowa Szkoła Policealna staje się studium policealnym. Wygaszone zostanie technikum i liceum dla dorosłych. 

- Reklama -

Zmiana reformy dotknie najbardziej nauczycieli, którzy mogą stracić pracę. Turobińskie władze mają i w tej kwestii pewne propozycje. Do 31 sierpnia 2019 r. nauczyciele zatrudnieni w gimnazjach mogą uzupełniać obowiązkowy wymiar pracy w innej szkole. Podjęcie dodatkowego zatrudnienia przez nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze godzin będzie wymagać zgody dyrektora. Pierwszeństwo w zatrudnieniu w szkołach mają nauczyciele przebywający w stanie nieczynnym. Do 31 sierpnia 2023 r. dyrektorzy muszą informować kuratora oświaty o wolnych stanowiskach pracy.

W przypadku, kiedy nauczyciele pracujący do tej pory w gimnazjum nowej pracy nie znajdą, dyrektor w roku szkolnym 2017/18 może przenieść nauczycieli zatrudnionych na podstawie mianowania lub umowy o pracę na czas nieokreślony w stan nieczynny lub rozwiązuje stosunek pracy. W roku szkolnym 2018/19 nastąpi rozwiązanie stosunków pracy z nauczycielami gimnazjum.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.