Kadius

- Reklama -

„Decydujesz, pomagamy” – nabór zgłoszeń w województwie lubelskim rozpoczęty

Od poniedziałku, 7 marca, rusza nabór wniosków do I edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Do programu mogą zgłosić się zarówno organizacje pozarządowe, jak i grupy nieformalne, czyli np. koła gospodyń wiejskich, grupy sąsiedzkie czy lokalni społecznicy. Organizator – Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco Dzieciom – poszukuje ciekawych inicjatywnych skierowanych do społeczności lokalnych.

– Fundacja Tesco Dzieciom od 5 lat z sukcesem realizuje różnorodne programy grantowe. Bazując na naszym doświadczeniu postanowiliśmy zaangażować się w program „Decydujesz, pomagamy”, którego działania obejmą całą Polskę. „Razem możemy więcej”, dlatego jesteśmy przekonani, że we współpracy z Tesco będziemy mogli jeszcze lepiej wspierać społeczności lokalne i zgodnie z hasłem Fundacji „dziś dbać o lepsze jutro” – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Zarządu Fundacji Tesco Dzieciom, Partnera Strategicznego programu.

- Reklama -

Ze wszystkich zgłoszeń Komisja Grantowa wyłoni 3 najlepsze projekty w każdym ze 160 regionów – na tyle obszarów podzielona została Polska, aby w ten sposób stworzyć równe szanse dla organizacji zarówno z dużych, jak i małych miejscowości. W województwie lubelskim utworzonych zostało 9 obszarów. Kryterium podziału było rozmieszczenie sklepów Tesco, ponieważ to tam odbędzie się finałowe głosowanie na najlepsze projekty. Klienci Tesco – a zarazem mieszkańcy danego obszaru – w otwartych głosowaniach zdecydują, który projekt otrzyma grant w wysokości 5 000 zł. W województwie lubelskim głosowanie odbędzie się w sumie w 19 sklepach Tesco, a łączna pula grantów wyniesie aż 45 000 zł.

– Od początku planowania programu było dla nas oczywiste, że to klienci naszych sklepów powinni zadecydować o tym, gdzie wsparcie jest najbardziej potrzebne. To oni bowiem najlepiej znają lokalne potrzeby. Dlatego o wyborze zwycięzców zadecyduje głosowanie w sklepach Tesco, które odbędzie się w maju. Za każde zakupy – bez względu na wydaną kwotę – każdy klient otrzyma żeton, dzięki któremu będzie mógł zagłosować na wybraną przez siebie inicjatywę. A my – jako firma – z radością podpiszemy się pod wyborem naszych klientów – mówi Adam Manikowski, Dyrektor Zarządzający Tesco Polska.

Do programu można zgłaszać propozycje różnorodnych projektów wspierających aktywności i rozwój w społecznościach lokalnych. Aby wysłać projekt, wystarczy wejść na stronę internetową programu www.tesco.pl/pomagamy i uzupełnić formularz, krótko opisując planowane przedsięwzięcie.

Wnioski można składać od 7 marca do 3 kwietnia 2016 roku (do godz. 23.59).

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.