Dęby Niepodległości w Tarnogrodzie

Dzieci z Przedszkola Miejskiego i uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej oraz Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie włączyli się w prowadzoną na terenie województwa lubelskiego akcję sadzenia Dębów Niepodległości.

7 maja 2018 roku przedstawiciele placówek oświatowych, dziekan ks. kan. Jerzy Tworek, burmistrz Tarnogrodu Eugeniusz Stróż, zastępca burmistrza Tomasz Rogala, a także leśniczy z Nadleśnictwa Biłgoraj Paweł Dec zgromadzili się na placu przy kościółku św. Rocha w Tarnogrodzie. Uroczyste sadzenie drzewek odbyło się z inicjatywy dyrektora tarnogrodzkiej Szkoły Podstawowe Urszuli Fedec, dyrektora Publicznego Gimnazjum Janusza Skubisza oraz dyrektora Przedszkola Miejskiego Iwony Kamieniec.

To historyczne wydarzenie zostało potwierdzone w „Akcie posadzenia trzech Dębów Niepodległości”, w którym zapisano: „Wydarzenie to nawiązuje do wielowiekowej tradycji sadzenia przez społeczeństwo dębów uosabiających siłę, długowieczność i nieprzemijającą pamięć o ważnych w historii naszego Narodu wydarzeniach związanych z zachowaniem tożsamości narodowej i niepodległości, upamiętniających wielkie czyny, zrywy narodowe oraz Wielkich Polaków. Niech Dęby będą symbolem pojednania i odbudowy polskiej wspólnoty narodowej oraz budowania lepszej przyszłości opartej na wartościach chrześcijańskich.”
Sadzonki podarowało Nadleśnictwo Biłgoraj wraz z listem okolicznościowym. Z jego treścią zebranych zapoznał leśniczy Paweł Dec. Dęby Niepodległości zostały posadzone na placu przy kościółku św. Rocha obok trzech rosnących od 2006 roku dębów: „Jan Paweł II”, „Stefan Wyszyński” i „Św. Roch”.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.