- Reklama -

Dęby Niepodległości w gminie Tereszpol

W gminie Tereszpol rosną dwa „Dęby Niepodległości”. W minionym tygodniu posadzili jej najmłodsi uczniowie szkół z terenu gminy.

W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Lubelski Urząd Wojewódzki zainicjował akcję sadzenia „Dębów Niepodległości”.

26 kwietnia w Szkole Podstawowej w Tereszpolu Kukiełkach miała miejsce akademia patriotyczna z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowali ją uczniowie  klasy II gimnazjum pod kierunkiem Renaty Makary i Barbary Wujec.

W ciekawy sposób przedstawili oni wydarzenia sprzed 227 lat. Zaprezentowali również patriotyczne wiersze i piosenki. Zadbali o uroczysty wystrój sali gimnastycznej. Po akademii dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przed budynkiem został posadzony dąb niepodległości. W ten sposób szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję sadzenia dębów w jubileuszowym 2018 roku.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Urzędu Gminy, Biblioteki Publicznej oraz Nadleśnictwa Zwierzyniec.

Do tej szlachetnej akcji sadzenia „Dębów Niepodległości” przyłączył się również Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu-Zaorendzie. 27 kwietnia przedszkolaki uroczyście posadziły swoje drzewo. Przygotowana przez dzieci, nauczycieli i rodziców akademia była niezwykła.

W pięknej scenerii w galowych strojach i  w obecności przedszkolnego pocztu sztandarowego dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej.

Sadzonki dębu zapewniło Nadleśnictwo Biłgoraj, a nad jego sadzeniem czuwał Tadeusz Nieczaja – radny Gminy Tereszpol oraz inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Zwierzyniec.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.