- Reklama -

- Reklama -

Dęby na stulecie odzyskania niepodległości

W poniedziałek, 23 kwietnia, w Szkole Podstawowej w Rakówce odbyła się uroczystość sadzenia dębów z okazji Dnia Ziemi i uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Udział w tak cennej inicjatywie ma wyjątkowy wymiar zarówno patriotyczny, jak i przyrodniczy. Dęby to drzewa szczególne, są symbolem siły, potęgi i trwałości.

Tego dnia do szkoły przybył leśniczy Antoni Pytlak, który wygłosił prelekcję na temat tego cennego w przyrodzie drzewa oraz zasad jego sadzenia i pielęgnacji i zainaugurował akcję, sadząc pierwszy dąb. Do akcji dołączyła cała społeczność szkolna. Drzewka posadzili pani dyrektor Elżbieta Droździel oraz przedstawiciele Rady Pedagogicznej, a także uczniowie każdej klasy wraz z wychowawcą.
Sadzonki dostarczyło Nadleśnictwo Józefów w ramach akcji „100 dębów pamięci w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości”.
Dzień ten zapisze się w pamięci zebranych jako niezwykłe patriotyczne wydarzenie, zaś zasadzone dęby będą stanowiły pamiątkę nie tylko bohaterskiej przeszłości polskiego narodu, ale też symbol wspólnych działań łączących pokolenia.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.