- Reklama -

Debatowali o bezpieczeństwie

Na początku zgromadzonych przywitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju podinsp. Marek Jamroz oraz Wójt Gminy Tereszpol Pan Jacek Pawluk. Następnie głos zabrał Komendant Komisariatu w Józefowie kom. Adam Grzyb, który przedstawił realizację wniosków z powiatowej debaty inauguracyjnej, która odbyła się w 26 kwietnia br. Przedstawił również dane dotyczące zdarzeń najczęściej występujących na terenie gminy a także powiatu. Kom. Adam Grzyb omówił także aplikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Powiedział, że obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej korzystać każdy obywatel. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w swojej okolicy. Podkreślił, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji, w tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997. Zgłaszane przez stronę informacje podlegają weryfikacji, którą prowadzą policjanci, w tym dzielnicowi.

Funkcjonariusze przypominali także uczestnikom o funkcjonującej aplikacji mobilnej "Moja komenda". Aby wyszukać dzielnicowego z dowolnej części kraju wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania lub imię i nazwisko funkcjonariusza. Wszystkich serdecznie zachęcamy do korzystania z nowych aplikacji.

- Reklama -

Następnie głos zabrała sierż. szt Joanna Klimek, która poruszyła problem bezpieczeństwa osób starszych. Policjantka przedstawiła zgromadzonym prezentację dotyczącą różnego rodzaju oszustw i omówiła metody jakimi można ustrzec się przed takiego rodzaju przestępstwami.

Na koniec spotkania uczestnikom wręczone zostały opracowane przez biłgorajskich policjantów ulotki pod nazwą „Bezpieczni seniorzy”.

J.K.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.