- Reklama -

- Reklama -

Debata o dzielnicowych

Komendant Powiatowy Policji w Biłgoraju zaprosił mieszkańców powiatu na kolejną otwartą debatę społeczną. Tym razem tematem spotkania była „Rola dzielnicowego w społeczeństwie – poznaj swojego dzielnicowego”. Spotkanie odbyło się 23 czerwca w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury w Biłgoraju. Debata była również poświęcona nowemu programowi MSWiA – „Dzielnicowy bliżej nas”

Celem otwartych debat jest przyjęcie konstruktywnych wniosków w zakresie podejmowanych tematów,  jak również jest to okazja do wspólnej dyskusji nad przyczynami poruszanych problemów i wypracowania propozycji nowych rozwiązań. Przypomnijmy, przedsięwzięcie to  jest realizacją rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” i ma na celu ograniczenie skali zjawisk oraz zachowań, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia.

Założeniem programu „Dzielnicowy bliżej nas” jest wzmocnienie roli dzielnicowego i wyjście policjantów zza biurek. Resort MSWiA chce żeby dzielnicowi mieli pod swoją opieką zbliżoną liczbę mieszkańców. Działania opierane będą o konsultacje społeczne. Założenie programu będzie oparte na tym, żeby dzielnicowy nie był policjantem „od wszystkiego”, żeby był policjantem znanym w miejscu gdzie będzie pracował, żeby każdy, kto zobaczy coś niepokojącego będzie wiedział do kogo się zgłosić.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.