„Das Festival of the songs” po raz siedemnasty (zdjęcia, filmy)

30 maja w Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się XVII Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej „Das Festival of the songs” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego. W festiwalu brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów powiatu biłgorajskiego. 42 uczestników festiwalu zaśpiewało piosenki w pięciu językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim i hiszpańskim.

Tegoroczny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, można uznać za międzynarodowy, ponieważ wzięli w nim udział uczestnicy z zagranicy. Byli to uczniowie z czterech krajów Unii Europejskiej, zaproszeni w ramach programu Erasmus plus realizowanego przez „piątkę”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Biłgoraj Janusz Rosłan. Tak jak w latach ubiegłych festiwal przygotowały: Ewa Stasiewicz, Agnieszka Grodzka, Emanuela Buczyńska, Katarzyna Różańska i Katarzyna Wróbel-Adamowicz. – Głównym celem festiwalu, jest prezentacja umiejętności językowych oraz zdolności wokalnych uczniów ze Szkół Podstawowych z klas od 4 do 8 oraz uczniów Gimnazjum-  podkreślała Teresa Bogdanowicz – Bordzań, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5. Festiwal ten, na stałe wpisał się w harmonogram imprez międzyszkolnych i cieszy się dużą popularnością, gdyż w tym roku  zgłosiło się aż 20 szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu biłgorajskiego. Komisja dokonała przesłuchań młodych wykonawców, którzy śpiewali  w pięciu językach. Wręczenia nagród i dyplomów dokonał zastępca burmistrza Jarosław Bondyra. Główne nagrody w tegorocznym festiwalu  ufundowała Agata Granda, właściciel szkoły językowej LIDER. W kategorii język angielski nagrodzeni zostali: I miejsce – Martyna Derkacz z SP w Czernięcinie Głównym, II miejsce – Maja Skakuj z SP w Księżpolu, III miejsce – Julia Kaczor z Gimnazjum nr 1 w Biłgoraju, wyróżnienie – Bianca Guceanu i Andrei Asiminicesei z Rumunii, wyróżnienie – Katarzyna Wróblewska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Biłgoraju. W kategorii język niemiecki nagrody otrzymali:
I miejsce – Daria Podpora z SP nr 1 w Biłgoraju, II miejsce – Natalia Szkałuba i Kornelia Szponar z SP w Józefowie, III miejsce – Agata Rybak i Adrianna Okoń z SP nr 3 w Biłgoraju. W kategorii język rosyjski nagrody zdobyli: I miejsce – Aleksandra Pogudz z SP w Józefowie, II miejsce – Natalia Deryło z SP w Szyszkowie, III miejsce – Karolina Woźnica z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Turobinie. W kategorii język francuski oraz hiszpański nagrody otrzymali: I miejsce – Michał Kołodziej z SP nr 1 w Biłgoraju, II miejsce – Jakub Trybalski z SP nr 1 w Biłgoraju, III miejsce – Zuzanna Ostrowska z SP nr 5 w Biłgoraju.

 

Ogłoszenie wyników

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.