- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dary z Fundacji FLZB trafiły do potrzebujących

W ubiegłym tygodniu Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej na łamach internetowego wydania "NOWej Gazety Biłgorajskiej" apelowała o wsparcie i przyłączenie się do akcji mającej na celu przygotowanie "Szlachetnej paczki" dla jednej z rodzin powiatu biłgorajskiego. Odzew lokalnego społeczeństwa przerósł oczekiwania organizatorów.

- Reklama -

– Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej w tym trudnym roku po raz pierwszy przyłączyła się do akcji organizowanej przez Stowarzyszenie WIOSNA. Postanowiliśmy wesprzeć rodzinę z naszego regionu i jednocześnie daliśmy mieszkańcom Biłgoraja możliwość wsparcia naszej akcji. Udało się nam uruchomić lawinę pomocy. Na nasze konto wpłynęły 4 wpłaty na łączną kwotę 440 zł. Pieniądze te przeznaczyliśmy na zakup nowej kuchenki gazowej z piekarnikiem i dużego ciepłego koca – informuje Irena Gadaj, prezes Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

Wśród najważniejszych potrzeb wybranej przez Fundację rodziny były także środki czystości i długoterminowa żywność. Dzięki wsparciu mieszkańców Biłgoraja udało się te potrzeby zabezpieczyć. Do siedziby FFLZB dotarło mnóstwo rzeczy, które po spakowaniu zapełniły aż 12 pudełek.

- Reklama -

– Do naszej akcji zaangażowało się około 20 osób. Olbrzymie wsparcie otrzymaliśmy od Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca, działającej przy parafii Świętego Jerzego w Biłgoraju, za co serdecznie dziękujemy. Podziękowania składamy również tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli nasze działania i przyczynili się do tego, że wybrana przez nas rodzina będzie miała piękne Święta Bożego Narodzenia – podsumowuje Iwona Dubińska, koordynator Centrum Rozwoju Wolontariatu FFLZB.

„Projekt Centrum Rozwoju Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych finansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030”

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.