- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dariusz Wolanin: Powinniśmy oddać dietę potrzebującym

Konflikt za naszą wschodnią granicą przybiera na sile. Z godziny na godzinę przybywa do nas coraz więcej uchodźców. Są to głównie przerażone matki z małymi dziećmi. Spakowane w kilka minut opuściły swój kraj. Często bez pieniędzy oraz najpotrzebniejszych rzeczy.

- Reklama -

Pierwsi uchodźcy do Biłgoraja trafili już w piątek wieczorem. Kolejni w sobotę i niedzielę. Mieszkają głównie w Biłgoraju, Józefowie i Tarnogrodzie. Obojętni na ich los nie byli zwykli mieszkańcy. Wiele osób wzięło potrzebujących pod swój dach. Organizowane są zbiórki jedzenia, zabawek, ubrań. Potrzeby są spore, ponieważ osoby te trafiły do nas, nie mając nic lub mając niewiele. W jedną walizkę spakowały całe życie, zostawiając dotychczasowy dorobek. O pierwszych uchodźcach, którzy trafili do Biłgoraja, pisaliśmy tutaj: Strach, niepewność i łzy.O solidarność z potrzebującymi apeluje Dariusz Wolanin, radny Rady Powiatu w Biłgoraju.

– W ostatnich dniach można zauważyć wiele oddolnych inicjatyw mających na celu pomoc kobietom i ich dzieciom. Wielkie słowa uznania kieruję do osób organizujących tę pomoc – mówi Dariusz Wolanin, radny Rady Powiatu w Biłgoraju.

- Reklama -

Zwraca się również z apelem do samorządowców, radnych różnych szczebli, aby solidarnie przekazali dietę na pomoc uchodźcom.

– Wykażmy się empatią i pomóżmy słabszym od nas. Dla nas to drobny gest, a dla potrzebujących ogromna pomoc. Nikt z nas nie wie, czy kiedyś sami nie będziemy potrzebować takiej pomocy. Nasi wyborcy obdarzyli nas zaufaniem i otrzymaliśmy mandaty radnych. Ci sami ludzie organizują teraz pomoc dla uchodźców niemalże w każdej gminie. Poświęcają własny czas oraz pieniądze. Uważam, że my również jako samorządowcy powinniśmy solidarnie wesprzeć finansowo te działania – tłumaczy swój punkt widzenia radny.

W każdej gminie dieta radnego ma inną wysokość. W gminie Biłgoraj podstawowe uposażenie radnego wynosi około 1300 zł. Dieta miejskiego radnego zaczyna się od 1900 zł, natomiast radni powiatowi za pełnienie tej funkcji otrzymują od 2500 zł wzwyż. Podane kwoty są kwotami podstawowymi, ich ostateczna wysokość zależy od pełnionej funkcji i uczestnictwa w posiedzeniach poszczególnych komisji.

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Jan mówi

    No Janek S. Tobie 1 tys starczał nie narzekałeś Burmistrz też nie wie co z kasą robic na 17 kotów wystarcza i zostaje

  2. az mówi

    Oczywiście mowa o diecie za cały rok.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.