- Reklama -

- Reklama -

Dąb pamięci ofiar Katynia już rośnie

13 kwietnia br. przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju uczczono polskich oficerów i funkcjonariuszy publicznych zamordowanych przez sowietów wiosną 1940 r. w Katyniu. Z tej okazji został posadzony dąb pamięci poświęcony Stanisławowi Nieściorowi.

- Reklama -

Wydarzenie miało także wymiar szkolny, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących uczestniczy bowiem w projekcie edukacyjnym „Katyń… ocalić od zapomnienia”.

- Reklama -

Wiosną 1940 roku wymordowanych zostało blisko 22 tys. polskich żołnierzy, oficerów, funkcjonariuszy Korpusu Ochrony Pogranicza, funkcjonariuszy publicznych – najlepszych synów polskiej ziemi. O ich ofierze musimy pamiętać, bo zginęli za swą nieugiętą postawę, miłość do Ojczyzny i przywiązanie do polskości. Stali się ofiarami imperialistycznych planów zbrodniczego systemu, którego przedstawiciele zasiadający w najwyższych władzach ZSRR nie liczyli się z człowiekiem, prawem, ogólnoludzkimi wartościami. Dziś takie same imperialne zakusy i deptanie podstawowych praw reprezentują ci, którzy rozpętali wojnę na Ukrainie i są przyczyną śmierci, cierpienia i bestialstwa. Musimy znać historię, by umieć przeciwstawić się takim zbrodniczym działaniom – mówił Ireneusz Bulicz, radca prawny Starostwa Powiatowego Biłgoraju.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.