- Reklama -

Dąbrówka zwycięzcą Turnieju Sołectw (foto)

Dobra zabawa, zdrowa rywalizacja i niebanalne konkurencje. Tak było w niedzielę, 24 lipca, gdy o tytuł najlepszej w Turnieju Sołectw w gminie Potok Górny rywalizowało ze sobą dziewięć drużyn. Reprezentacja Dąbrówki okazała się niezwyciężona.
W minioną niedzielę już po raz szósty odbył się Turniej Sołectw w gminie Potok Górny. Impreza z roku na rok cieszy się coraz wiekszą popularnością wśród mieszkańców. W tym roku nie było inaczej. Zgromadzona publiczność dopingowała przedstawicieli swoich miejscowości.
Do rywalizacji przystąpiło dziewięć sołectw z terenu gminy. Trzy miejscowości zrezygnowały z rywalizacji. Każdą wioskę reprezentowała drużyna, której opiekunami byli sołtysi. To do nich należało zorganizowanie swoich drużyn oraz zgłaszanie uczestników do poszczególnych konkurencji. Pośród konkurencji do wyboru były m.in.: bieg w workach, przeciąganie liny, rzut lotką do tarczy, cięcie drzewa piłą ręczną, rzut kulą, rzut piłką siatkową do kosza czy rzut wałkiem do ciasta. Szefowie startujących drużyn mogli się wykazać w konkurencji polegającej na rzucie ziemniakami. Jednym z warunków rywalizacji o cenne nagrody było uczestnictwo drużyny sołectwa w co najmniej 50% ustalonych konkurencji.
Punkty przyznawane były według zajętych miejsc. Za pierwsze miejsce sołectwo otrzymało tyle punktów, ile sołectw brało udział w turnieju, a więc do zdobycia było maksymalnie 9 pkt. za konkurencję.
Klasyfikacja generalna:
I miejsce – sołectwo Dąbrówka
II miejsce – sołectwo Lipiny Górne-Borowina
III miejsce – sołectwo Lipiny Dolne
IV miejsce – sołectwo Szyszków
V miejsce – sołectwo Potok Górny cz. I
VI miejsce – sołectwo Potok Górny cz. II
VII miejsce – sołectwo Zagródki
VIII miejsce – sołectwo Jasiennik Stary
IX miejsce – sołectwo Kolonia Malennik
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali pamiątkowe puchary, które wraz w wójtem Edwardem Hacią wręczała poseł Agata Borowiec. Sołectwa, które znalazły się na podium, otrzymały bony ufundowane przez wójta gminy. Impreza w Potoku Górnym to nie tylko konkurencje sportowe. Nie zabrakło części artystycznej w wykonaniu zespołu tanecznego z miejscowego ośrodka kultury. Panie z Biłgoraja prezentowały natomiast rękodzieło. Można było kupić serwety, kwiaty z formaliny czy ze sztucznej porcelany, biżuterię oraz wyroby w technice decoupage 3 D.
Organizatorem turnieju był Wójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Potoku Górnym. Turniej jak co roku rozegrany był na terenie amfiteatru Gminnego Ośrodka Kultury w Potoku Górnym.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.