- Reklama -

Dąbrowica świętuje (FOTO)

Pod taką nazwą w Dąbrowicy (gm. Biłgoraj) odbył się piknik rodzinny. Rozpoczął się Mszą świętą sprawowaną w miejscowym kościele. Następnie na boisku LZS Dąbrowica rozegrano mecz piłki nożnej pomiędzy LZS Dąbrowica a Policją. Na scenie nie zabrakło występów artystycznych. Gwiazdą wieczoru był EXOTIC.
W minioną niedzielę Dąbrowica świętowała za sprawą pikniku rodzinnego zorganizowanego przez mieszkańców Dąbrowicy, wójta gminy Biłgoraj oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju. Zabawę na stadionie LZS rozpoczęły zmagania sportowe. Mecz piłki nożnej rozegrały pomiędzy sobą drużyny LZS Dąbrowica i Policji. Zakończył się on zwycięstwem policjantów 2:0. Była również parada motocykli, prezentacja ginących rzemiosł i umiejętności. Nie zabrakło konkursów dla dzieci i młodzieży. Było również malowanie twarzy i kartonowych wigwamów. Na najmłodszych czekał bezpłatny, dmuchany plac zabaw. Skosztować można było również smakołyków przygotowanych przez miejscowe gospodynie. Na scenie nie zabrakło występów artystycznych. Chętni dokonywali pomiaru cukru, cholesterolu i trójglicerydów we krwi.
Przybyłych powitali organizatorzy. Jak podkreśliła Celina Skromak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, na pikniku spotkać można nowoczesne place zabaw, nowoczesne maszyny rolnicze i przepięknie przygotowane boisko, ale również odniesienie do tradycji. Drabiniastym wozem z koniem przyjechał Marian Bielak. – To jest ta odrobina tradycji w Dąbrowicy – mówiła. Podkreśliła, że sprawcą całej imprezy jest człowiek orkiestra Wiesław Maciocha, sołtys i radny. – To dzięki niemu tutaj jesteśmy. To on wymyślił i zorganizował imprezę. Włożył w jej organizację dużo energii – mówił. Wiesław Maciocha podkreślił, że festyn udało się zorganizować dzięki pracy wielu osób i za to im serdecznie dziękował.
Gości powitał również wójt Wiesław Różyński. – Jest to piękny festyn zorganizowany przez społeczność Dąbrowicy. Z roku na rok ta impreza integracyjna jest coraz większa. Gratulacje. Dąbrowica ma się czym chwalić i szczycić. Są tutaj dobrzy gospodarze – dodał.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.