Kadius

- Reklama -

Czytelnik: złe warunki na drodze Biłgoraj – Zamość

Intensywne opady śniegu to zmora dla kierowców i drogowców. W piątek przed południem padający gęsty śnieg spowodował, że drogi zrobiły się nieprzejezdne. Na tych odcinkach, gdzie kierowcom udaje się pokonać zalegającą na jezdni warstwę śniegu i błota, jest bardzo ślisko.

Na wysokości Panasówki dwa TIR-y już stoją. Pod warstwą śniegu jezdnia jest tak oblodzona, że uniemożliwia to bezpieczne poruszanie się po drodze. Kierowcy porozumiewający się przez CB Radio twierdzą, że na tym odcinku od kilku godzin nie było żadnego pługa ani piaskarki. Zima znowu zaskoczyła drogowców – twierdzi jedna z naszych czytelniczek, która porusza się w kierunku Zamościa.
Meteorolodzy zapowiadają, że w pierwszej połowie dnia na  na południowym wschodzie oraz w centrum kraju sypać będzie najmocniej (przyrost pokrywy śnieżnej o 3-5 cm/6 godzin).

- Reklama -

Po południu na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Mazowszu, południu Podlasia i Kujaw oraz we wschodniej Wielkopolsce może sypać mocno, do 5-7 cm/6 godzin.

AKTUALIZACJA
Droga jest już przejezdna.
Na pomoc kierowcom pośpieszyli mundurowi, którzy kierowali ruchem. Po południu droga już była przejezdna, gdyż na trasie zaczęły kursować piaskarki. Przypomnijmy, że droga 858 jest drogą wojewódzką i za utrzymanie jej odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.