- Reklama -

- Reklama -

Czym jest Shiba Inu i jak działa SHIB?

Shiba Inu jest jednym z największych memecoinów w historii, zaraz po dogecoin. Sprawdźmy, czym jest shiba inu i jak działa.

- Reklama -

Shiba Inu jest jednym z największych memecoinów w historii, zaraz po dogecoin. W szczytowym momencie w październiku 2021 roku, moneta osiągnęła kapitalizację rynkową w wysokości ponad 40 miliardów dolarów. Obecnie jest akceptowana jako środek płatniczy w popularnych sklepach detalicznych, takich jak GameStop i Nordstrom.

Podobnie jak wszystkie kryptowaluty, inwestowanie w shiba inu jest jednak ryzykowne.

Sprawdźmy, czym jest shiba inu i jak działa.

Co to jest shiba inu?

W przeciwieństwie do konwencjonalnych walut, kryptowaluty istnieją tylko wirtualnie. Shiba inu, jest monetą, której popularność wzrosła w 2021 roku i do dziś jest ulubionym wyborem inwestorów.

Ryoshi to pseudonim używany do identyfikacji twórcy tej kryptowaluty o psiej tematyce, wymyślonej w 2020 roku.

Dyrektor Coinbase Conor Grogan zasugerował, że Ryoshi może być powiązany z Alameda Research, siostrzaną firmą FTX.

Jego popularność rywalizuje tylko z kolekcją Yuga Labs NFT Bored Ape Yacht Club.

Shiba Inu jest znana szczególnie z wizerunku japońskiego psa i wysokiej zmienności. Token powstał jako rozwiązanie nieefektywności dogecoina, ale nadal nie ma zbyt wielu przypadków użycia. Tak czy inaczej, niektórzy sprzedawcy i firmy akceptują go jako środek płatniczy. Przykładami takich firm są NOWpayments, Gucci i Nordstrom.

Oczekuje się, że ekosystem shiba inu będzie rósł, zwłaszcza po wydaniu wersji beta Shibarium w marcu 2023 roku.

Shibarium to rozwiązanie Shiba Inu w warstwie 2, blockchain, w którym wdrażane są Shiba Inu i inne tokeny w ekosystemie Shiba, takie jak Leash i Bone.

Ekosystem Shiba ma również metavarse o nazwie Shiba Metaverse, która daje użytkownikom miejsce do budowania, prowadzenia i rozwijania swoich projektów. W tym wciągającym wirtualnym świecie znajduje się świątynia WAGMI, pierwszy z 11 HUB-ów w SHIB The Metaverse, którego prapremiera odbyła się na SXSW XR Experience również w marcu 2023 roku.

Te wszystkie ekscytujące wydarzenia, mają miejsce w ekosystemie Shiba.

Jak kupić shiba Inu

Aby kupić shiba inu, będziesz potrzebował giełdy kryptowalut lub portfela. Podczas gdy portfel kryptowalutowy pozwala na zakup lub sprzedaż shiba inu, giełda kryptowalut daje znacznie większą elastyczność w handlu kontraktami terminowymi shiba inu, a nawet zarabianiu na stakingu.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj poradnik, który znajdziesz tutaj: http://kriptomat.io/pl/kryptowaluty/shiba-inu/jak-kupic-shiba-inu/

Jak działa shiba inu?

Shiba Inu opiera się na blockchainie Ethereum, więc kiedy inicjujesz transakcję, transakcja jest zapisywana na blockchainie i nie można jej zmienić. Ta informacja jest połączona ze wszystkimi innymi w bloku, gdzie transakcje są ostatecznie zatwierdzane za pomocą konsensusu.

Zastosowanie shiba inu

Istnieje kilka przypadków użycia dla shiba inu. Handlowcy mogą zarabiać pieniądze dzięki spekulacji cenowej. Posiadacze mogą używać monety, jako metody płatności za rzeczywiste towary w akceptowanych punktach sprzedaży detalicznej i/lub do zakupu NFT Shiboshi w ekosystemie Shiba. Zaawansowani użytkownicy mogą wykorzystać swoje istniejące tokeny Shiba Inu w pulach płynności, aby uzyskać nagrody.

Podstawowym sposobem zarabiania na Shiba Inu jest stakowanie monet. Wiele giełd oferuje tę usługę, pozwalając zarobić stały procent pieniędzy przez określony czas. Aby stakować swoje shiba inu, musisz mieć ich trochę w swoim portfelu. Kiedy spełnisz ten wymóg, poszukaj sekcji stakingu na preferowanej giełdzie i wybierz ramy czasowe, z którymi czujesz się komfortowo, a następnie stakuj swoje tokeny shiba inu.

Innym sposobem na zarabianie jest spalanie tokenów na portalu Shibaswap. Spalanie oznacza usuwanie kryptowalut z obiegu, zmniejszając całkowitą podaż w procesie. W większości przypadków, spalanie pomaga cenie monety wzrosnąć. Kiedy spalisz swoje Shiba Inu, otrzymujesz nagrodę w postaci innego tokena w ekosystemie Shiba.

Rynek memecoinów

Rynek memecoinów staje się coraz bardziej popularny. Każdy z nas słyszał o dogecoinie i jego powiązaniach z miliarderem, Elonem Muskiem. W odpowiedzi na DOGE, powstał shiba inu, który stał się drugim co do wielkości memecoinem.

Ale to nie wszystko! Na rynku pojawia się coraz więcej nowych memecoinów, które charakteryzują się wysoką użytecznością. Czy era dogecoina i shiba inu skończy się lada chwila? Czas pokaże.

Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny, dlatego każda transakcja może zakończyć się stratą funduszy. Nie ma cyfrowych monet, które gwarantują zyski, nawet opisany w tym artykule token shiba inu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.