- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Czy znasz historię psa Dżoka?

- Reklama -

 

 

Autorka książek dla dzieci, dziennikarka i tłumaczka, Barbara Gawryluk, 9 kwietnia 2018 roku spotkała się z dziećmi ze szkół gminy Tarnogród. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Miejskiej.  

toyota Yaris

Barbara Gawryluk ukończyła filologię szwedzką na Uniwersytecie Jagiellońskim, jest tłumaczką szwedzkiej literatury dziecięcej. W jej przekładzie ukazała się m.in. większa część serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka i Heleny Willis.

Od 1992 roku pracuje w Radiu Kraków jako dziennikarka, gdzie na co dzień redaguje i czyta wiadomości, a w niedzielne poranki zmienia nastrój i spotyka się ze słuchaczami w swoim autorskim programie „Alfabet” zachęcając do czytania dobrych książek dla dzieci. Prowadzi również audycję „Książka na szóstkę”, w której poleca najlepsze nowości książkowe. W 2004 roku rozpoczęła swoją karierę literacką książką „Kaktus dobry pies”. Od tamtej pory jej książki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, dlatego że bawią, uczą i wzruszają.

Barbara Gawryluk jest laureatką wielu prestiżowych nagród m. in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, nagrody „Książka roku” polskiej sekcji IBBY za upowszechnienie czytelnictwa oraz audycję „Książka na szóstkę”. A książka „Dżok. Legenda o psiej wierności”, została Dziecięcym Bestsellerem Roku 2007.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Na spotkaniu dzieci z przejęciem słuchały opowieści o psie imieniem Dżok, który w niezwykły sposób dowiódł wierności i miłości do swojego pana. Na Bulwarze Czerwieńskim nad Wisłą w Krakowie znajduje się pomnik upamiętniający Dżoka – a na nim napis „Najwierniejszy z wiernych symbol psiej wierności”. Fragmenty książek czytane przez autorkę przyciągały uwagę i pobudzały wyobraźnię. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Najwięcej pytań dotyczyło zakończenia historii psa Dżoka, jednak za każdym razem odsyłane były do treści książki.

Ostatnim elementem naszego spotkania była krótka lekcja nauki języka szwedzkiego.

Spotkanie zrealizowano i sfinansowano w ramach projektu Dyskusyjnych Klubów Książki ogłoszonego przez Instytut Książki, pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Joanna Puchacz

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.