- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Czy za konto w banku zawsze trzeba płacić?

Własny rachunek bankowy posiada obecnie duża liczba osób. W większości przypadków, jego prowadzenie wiąże się z koniecznością uiszczania dodatkowych opłat. Dowiedz się, za co najczęściej pobierane są różnorodne opłaty oraz czy można założyć darmowe konto bankowe!

- Reklama -

Jakie opłaty wiążą się z prowadzeniem konta osobistego?

Posiadanie własnego konta w banku to duża wygoda dla znacznej większości osób. Wygodne płatności kartą czy przelewy internetowe bez konieczności wychodzenia z domu to główne powody, dla których warto je założyć. Banki równie chętnie zachęcają nowych klientów do założenia własnego rachunku, oferując często bezpłatne konto bankowe, co jednak często odbywa się na określonych zasadach. Chociaż otwarcie konta nie kosztuje nic, to należy mieć na względzie, że korzystając z niego, bank może naliczać dodatkowe opłaty.

Do opłat pobieranych co miesiąc przez bank najczęściej zaliczają się opłaty za prowadzenie rachunku oraz posiadanie karty płatniczej. Są to kwoty wynoszące zazwyczaj zaledwie kilku złotych, jednak podsumowując je, rocznie ten koszt może być znaczący dla właściciela konta. Ponadto, wypłata gotówki również może wiązać się z potrąceniem ze strony banku. Niektóre z instytucji uwzględniają darmowe wypłaty gotówki wyłącznie z bankomatów własnych, przez co korzystanie z innego rodzaju bankomatów będzie generować dodatkowe koszty.

Dodatkowe opłaty szczególnie powinni mieć jednak na uwadze zwolennicy bankowości internetowej, którzy często dokonują w ten sposób przelewów. Warto przed założeniem konta w konkretnym banku upewnić się, czy każdorazowe wykonanie przelewu będzie cię kosztować. W większości przypadków, dodatkowej opłacie podlegają jedynie przelewy natychmiastowe realizowane do innych banków, jednak zdecydowanie należy sprawdzić szczegóły dotyczące tej kwestii, gdyż częste wykonywanie przelewów może w przeciwnym wypadku przynieść spore straty.

 

- Reklama -

Czy istnieje w pełni darmowe konto osobiste?

Banki, oferując swoim klientom założenie darmowego konta bankowego określają pewne zasady, dzięki którym prowadzenie konta faktycznie może wynieść 0 złotych. Z tego też względu, przed wyborem konkretnej oferty zawsze należy dokładnie zapoznać się z warunkami umowy – spełniając je, rzeczywiście istnieje możliwość ominięcia wielu dodatkowych opłat.

Najczęściej banki oferują swoim klientom brak opłat za prowadzenie własnego rachunku czy korzystanie z karty płatniczej, jednak wyłącznie wtedy, gdy miesięcznie na konto wpływać będzie określona suma, zaś kartą dokona się określonej ilości transakcji. W pełni darmowe mogą być również określona ilość wykonywanych w miesiącu przelewów oraz wypłaty gotówki z bankomatów należących do innych banków.

Jeżeli zależy ci na tym, aby znaleźć najlepsze darmowe konto bankowe, na cleverprofit.pl/darmowe-konta-bankowe/ znajdziesz zestawienie najkorzystniejszych ofert różnorodnych banków – w prosty sposób możesz się zapoznać z proponowanymi warunkami, dzięki czemu wybierzesz idealne dopasowane do własnych potrzeb konto, za które nie będziesz ponosić żadnych dodatkowych opłat.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.