- Reklama -

- Reklama -

Czy warto nadpłacać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest jednym z najpopularniejszych zobowiązań bankowych, które zaciągamy w Polsce. Tego typu pomoc finansowa może pomóc nam w sfinansowaniu różnego rodzaju celów. Dzięki temu chętnie zaciągamy ją w polskich bankach, które wprowadzają do swoich ofert coraz dogodniejsze rozwiązania. Niejednokrotnie jednak spotykamy się z warunkami dotyczącymi kwestii, jaką jest nadpłata kredytu gotówkowego. Na czym polega taka opcja i czy jest korzystna?

- Reklama -

Pamiętaj! Wybierając kredyt gotówkowy korzystaj z porównywarki ofert bankowych – https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe.

 

Czy nadpłata kredytu gotówkowego przewiduje dodatkowe koszty?

urząd MArszałkowski projekt

Zdarza się, że po jakimś czasie spłaty kredytu nasze dochody znacznie się zwiększają. Dzięki temu mamy możliwość odłożenia środków lub skorzystania z możliwości nadpłaty kredytu. Tego typu perspektywa w oczach kredytobiorcy okazuje się bardzo przystępna, gdyż nikogo nie zdziwi fakt, że chcemy jak najszybciej pozbyć się zobowiązania i mieć tzw. czyste konto pod względem zadłużeń. Wówczas możemy wziąć pod uwagę wcześniejszą spłatę kredytu, jednak jeśli do spłaty pozostała wysoka suma, nie zawsze starcza nam na to środków. W takiej sytuacji nadpłata kredytu gotówkowego jest dogodnym rozwiązaniem proponowanym przez banki.

Jak reguluje obowiązujące prawo, od końca 2011 roku nadpłata kredytu lub wcześniejsza spłata zobowiązania ściąga z klientów wymóg pokrywania dodatkowych kosztów z tego tytułu. Oznacza to, że chcąc nadpłacić kredyt gotówkowy, w większości banków nie poniesiemy żadnych dodatkowych opłat, jak mieliśmy do czynienia jeszcze kilka lat temu. Z tego też powodu Polacy coraz chętniej korzystają z takiej możliwości, pozbywając się szybciej zadłużenia i polepszając zdolność kredytową na przyszłość.

 

Jak działa nadpłacanie kredytu gotówkowego?

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Nadpłata kredytu to zupełnie inna kwestia niż znana większości wcześniejsza spłata zobowiązania. W przypadku drugiej opcji jest ona wykorzystywana w sytuacji, gdy chcemy całkowicie spłacić kredyt bankowy przed końcem umowy. Zdarza się, że kilka miesięcy lub nawet kilka lat wcześniej wejdziemy w posiadanie odpowiednio wysokich oszczędności, które mogą posłużyć nam właśnie w celu całkowitego spłacenia zadłużenia. Wówczas nie ponosimy kosztów dodatkowych, więc w korzystny sposób pozbywamy się ciążącego na nas długu. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku nadpłaty kredytu.

Nadpłacanie kredytu gotówkowego polega na wniesieniu takiej sumy, która jest wyższa niż miesięczna rata zobowiązania. Przykładowo, płacimy co miesiąc 500 zł w ramach raty, ale jednego miesiąca nasze dochody umożliwiają nam pokrycie kilku rat jednocześnie, np. w wysokości 2000 zł. Wówczas korzystamy z nadpłaty kredytu gotówkowego, uiszczając parę rat w przód. Jest to korzystne zwłaszcza dla osób, które planują w przyszłości zaciągnięcie kredytu hipotecznego i chcą jak najszybciej spłacić całe zadłużenie.

 

Czy nadpłata kredytu jest korzystna?

Jak wiadomo, miesięczna rata kredytu składa się z dwóch części: odsetkowej i kapitałowej. Nadpłata kredytu gotówkowego z kolei umożliwia nam zmniejszenie kredytu o pożyczoną notę odsetkową, w związku z czym obniżeniu ulegają również odsetki. Wówczas ponosimy mniejszy całkowity koszt kredytu, więc nadpłata okazuje się o wiele dogodniejszym rozwiązaniem niż spłacanie zobowiązania według ustalonego harmonogramu.

 

Jak nadpłacać kredyt gotówkowy?

Aby nadpłacić kredyt, wystarczy wnieść wyższą kwotę niż przewiduje harmonogram ustalający wysokość miesięcznej raty. Może jednak zdarzyć się, że bank, w którym zaciągnęliśmy kredyt, posiada zupełnie inny rachunek, na który możemy wnieść taką nadpłatę. W związku z tym warto sprawdzić warunki zawarte w umowie, aby upewnić się, że środki przelejemy na odpowiedni numer konta.

 

Nadpłata kredytu gotówkowego kalkulator. Jak sprawdzić ile zaoszczędzimy?

Wiemy już, że dzięki nadpłacie kredytu możemy zaoszczędzić na kosztach kredytowania. Nie zawsze jednak jest jasne, o ile mniejszą całkowitą sumę odsetek zapłacimy, korzystając z takiej możliwości. Warto więc sprawdzić, jakie korzyści finansowe da nam nadpłacanie kredytu gotówkowego w kalkulatorze. Wystarczy skorzystać z narzędzia online, wpisując kwotę, którą chcemy wnieść. System automatycznie wyliczy nam, ile jesteśmy w stanie zaoszczędzić. Rozwiązanie to jest całkowicie darmowe i dostępne dla każdego użytkownika Internetu.

 

Nadpłata kredytu gotówkowego ING Bank Śląski

Nadpłata kredytu gotówkowego w banku ING pozwala nam skrócić okres kredytowania. Wówczas nie zmieni się wysokość miesięcznej raty, jednak odsetki zostaną liczone od niższej sumy.

 

Nadpłata kredytu gotówkowego Millennium

Nadpłata kredytu w banku Millennium umożliwia skrócenie okresu spłaty zobowiązania. Bank nie pobiera prowizji z tego tytułu, niezależnie od rodzaju kredytu, jaki zaciągnęliśmy.

 

Nadpłata kredytu w mBanku

mBank daje swoim klientom możliwość nadpłaty lub wcześniejszej spłaty kredytu całkowicie online. Spłata może nastąpić w dowolnym terminie, a instytucja nie pobierze dodatkowej prowizji.

 

Nadpłata kredytu gotówkowego w Santanderze

Santander nie pobiera prowizji za nadpłatę kredytu do kwoty 80 tys. zł. W przypadku wyższych sum możemy spodziewać się naliczenia prowizji na poziomie 4%.

 

Credit Agricole nadpłata kredytu gotówkowego

W Banku Credit Agricole możemy nadpłacić kredyt bez konieczności zapłaty dodatkowej prowizji. Aby skorzystać z tej możliwości, konieczne jest odwiedzenie oddziału stacjonarnego lub skontaktowanie się z bankiem poprzez infolinię.

 

Nadpłata kredytu w PKO BP

Nadpłata lub wcześniejsza spłata kredytu w PKO Banku Polskim jest możliwa do zrealizowania przez dyspozycję online bez naliczonej prowizji.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.