Automax

Czy urząd będzie otwarty w soboty?

Większość mieszkańców, aby załatwić sprawę w Urzędzie Miasta Biłgoraj, musi brać dzień urlopu. Jest propozycja, aby urząd był otwarty również w soboty. Co na to władze miasta?

Z propozycja taką wyszedł radny Rady Miasta Biłgoraj Tomasz Bednarz. Zaproponował on wprowadzenie obsługi mieszkańców Biłgoraja w Sali Obsługi w soboty w godzinach 8.00-12.00.

Jak twierdzi radny, praca urzędu musi być dostosowana do systemu pracy mieszkańców Biłgoraja. Godziny pracy urzędu w tej chwili są bardzo często tożsame z godzinami pracy mieszkańców, a co za tym idzie, nie mają oni możliwości załatwienia istotnych spraw. – Wprowadzenie „obywatelskiej soboty” na pewno ułatwiłoby życie mieszkańcom i polepszyłoby wizerunek samego Urzędu Miasta – twierdzi radny.

Odpowiedzi radnemu udzielił sekretarz miasta Bogdan Kowalik. Obecnie temat ten jest konsultowany wśród pracowników w urzędzie. Po zakończeniu konsultacji zostanie podjęta decyzja. Jednak według opinii kierowników referatów i samodzielnych komórek wprowadzenie „obywatelskiej soboty” jest nieuzasadnione. – Aby mieć pewność, jak widzą ten temat mieszkańcy, zostanie przeprowadzona ankieta wśród nich i podjęta ostateczna decyzja – twierdzi Bogdan Kowalik.

Obecnie miejscy urzędnicy pracują w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach 7.30-15.30 oraz we wtorki od 8.00 do 16.00.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.