Czy powstanie Powiatowe Centrum Kultury?

Powiatowe Centrum Kultury miałoby powstać z połączenia Muzeum Ziemi Biłgorajskiej oraz Młodzieżowego Domu Kultury. Obie instytucje tworzyłyby jedną jednostką.


W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju zakończył się audyt mający na celu m.in. zobrazowanie stanu kadrowego urzędu i jednostek jemu podległych. W jego wyniku powstał raport. Jeden z jego punktów rekomenduje połączenie dwóch instytucji kultury będących pod zarządem powiatu w jedną – Powiatowe Centrum Kultury.

 Najważniejsza rekomendacja dotycząca obszaru szeroko rozumianej kultury, polega na połączeniu tych dwóch jednostek. Audytorzy rekomendują, że można rozważyć powołanie instytucji pod przykładową nazwą „Powiatowe Centrum Kultury”. My możemy, ale nie musimy wcielać tych sugestii w życie. Argumentacja jest jednak solidna, aby te jednostki połączyć –mówi starosta Andrzej Szarlip. Dodaje, że ostateczna decyzja należy do Zarządu Powiatu, który jeszcze o tym nie rozmawiał. – Jeśli dojdzie do ujednolicenia jednostek kultury, chciałbym, aby charakter tych instytucji został zachowany. Wszystko jednak jest kwestią przyszłości – zaznacza starosta.

Andrzej Szarlip dodaje, że nadal podtrzymuje zamiar utworzenia filii muzeum w Osuchach, gdzie jest największy cmentarz partyzancki.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.